×

10 najdziwniejszych hoteli na świecie

Turystów zaskoczyć coraz trudniej. Ale nietypowe hotele budzą zawsze wiele sensacji. Zobacz galerię 10 najdziwniejszych hoteli na świecie. Może któryś Cię zafascynuje na tyle, że zapragniesz w nim spędzić choć jedną noc!

#1 Mirrorcube hotel na drzewach w Harads, Szwecja


Domek na drzewie Mirrorcube wydaje się prawie całkowicie niewidoczny wśród korony drzew w Harads w Szwecji. To lustrzane pudełko zawiera pokój o powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych. Największe pokoje do wynajęcia maja prawie 100 metrów kwadratowych.

#2 Giraffe Manor w Nairobi, Kenia


Pochodzący z lat 30. XX wieku dwór Giraffe Manor znajduje się na 12 akrach bujnego lasu i jest domem dla stada żyraf Rothschildów, które często zatrzymują się tu na przekąskę.

#3 Icehotel w Jukkasjärvi, Szwecja


Icehotel to pierwszy na świecie i największy hotel zbudowany w całości ze śniegu i lodu. Hotel położony jest w małej wiosce w północnej Szwecji z 1100 mieszkańcami i 1000 psami. Jest zbudowany z 1000 ton lodu z rzeki Torne i 30 000 ton „snice”, mieszanki śniegu i lodu, która wzmacnia konstrukcję.

#4 Hang Nga Guesthouse, czyli „Szalony Dom”, w Dja Lat, Wietnam


Według strony internetowej Crazy House, założeniem jego projektu architektonicznego jest unikanie „klasycznych zasad” budowy. Rezultatem jest fantazyjny krajobraz.

#5 Vliegtuigsuite Teuge, Holandia


Hotel ten mieści się w przekształconym czterosilnikowym samolocie Ilyushin 18 z lat 60 XX wieku i oferuje bar, kuchnię, saunę oraz jacuzzi.

#6 Juty na Gobi, Mongolia


Obóz Gobi Discovery II to podróż w czasie w tradycyjnej mongolskiej jurcie, w Parku Narodowym Gobi Gurvansaikhan w południowej Mongolii. Obóz oferuje poznanie kultury mongolskiej dzięki safari na wielbłądach, tradycyjnym występom mongolskim oraz spędzeniu czasu z nomadycznymi mieszkańcami.

#7 Dihan Évasion – Ploemel, Francja


Dihan Évasion znajduje się na rodzinnej farmie i oferuje szereg niezwykłych miejsc noclegowych wśród drzew. Być może najbardziej unikatowe są przezroczyste namioty bąbelkowe, które są zawieszone kilka metrów nad ziemią i oferują panoramiczne widoki na naturalne otoczenie.

#8 Free Spirit Spheres w Kanadzie


Free Spirit Spheres, położony w pobliżu plaży Qualicum, jest popularnym miejscem odpoczynku wśród osób odwiedzających centralną część Vancouver. Każdy pokój jest kulą zawieszoną w koronie nadmorskiego lasu deszczowego.

#9 Wigwam Motel Holbrook, Arizona


Motel Wigwam w Holbrook w Arizonie ma pokoje w kształcie tipi i stare klasyczne samochody na parkingu, wywołujące tęsknotę za czasem, gdy Route 66 była główną drogą w okolicy.

#10 Marqués de Riscal Vineyard Hotel w Elciego, Hiszpania


Hotel w Marqués de Riscal został zaprojektowany przez architekta Franka Gehry i oferuje luksus w hiszpańskim rejonie winiarskim. Hotel znajduje się w winnicy Marqués de Riscal, która jest najstarszą winnicą w regionie.

 
Źródła: www.buzzfeed.com

Wybrane dla Ciebie

20 przykładów niespodziewanych atrakcji czyhających na klientów tanich hoteli

Czasem tak jest, że w hotelu coś nie działa lub alkohol jest drogi. Jednakże ci pechowcy mieli dużo ciekawsze „wpadki” w swoich pokojach. Na wakacjach marzymy o jednym — o świętym spokoju. Jednocześnie chcemy wypocząć i naładować baterie. Warto jednak szukać bardziej rekomendowanych miejsc na zatrzymanie się, bo oszczędność czasem odbija się na jakości usługi. Poniższe przypadki dadzą wam […]

20 niezwykłych dowodów na to, że pobyt w hotelu potrafi potrafi wywołać burzę emocji u gości

Wakacje to czas, aby wypocząć i naładować baterie. Kto by pomyślał, że mogą zostać zaburzone z powodu „świetnego” hotelu oraz jego wyposażenia? Przedstawiamy Wam galerie, która ukazuje niezwykły design niektórych hoteli. #20 Nawet jeśli nie masz klaustrofobii, to ta winda nie zachęca do korzystania #19 Minimalizm bo brakuje ścian, a może maksymalizm bo wszystko w […]