×
Wirtualna Polska

10 odmładzających zabiegów, które stosuje księżna Meghan. Zrobisz je w domu!

Meghan Markle stosuje specjalne techniki, które stworzyła jej ulubiona estetka Nichola Joss. Dzięki odpowiednim ruchom, księżna może uzyskać promienną skórę i zachować jędrny kształt twarzy. Taki masaż twarzy poprawia kolory i strukturę skóry oraz sprzyja drenażowi limfatycznemu, pozbywa się obrzęków, aktywuje produkcję kolagenu, trenuje mięśnie i nadaje lepszy kontur twarzy. Każdy z ruchów polecanych przez Meghan można łatwo wykonać w domu. Zasługujesz na piękną skórę dlatego zacznij regularnie stosować ten masaż!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Pamiętaj o olejku

Zanim przystąpisz do makijażu pamiętaj, aby najpierw nałożyć na twarz olejek. Masaż nie powinien boleć, dlatego nie naciskaj twarzy zbyt mocno! Olejek lub krem do twarzy pomogą Ci wykonać płynne ruchy. Nałóż kilka kropli oleju na palce, pocieraj je przez kilka sekund, aby rozgrzać olej do temperatury ciała, a następie nałóż go na twarz.

#2 Zrelaksuj się

Zamknij oczy i zakryj twarz dłońmi, przytrzymaj tak przez kilka sekund, a następnie przesuń dłonie do szyi. To jest krok wstępny, aby przygotować skórę, więc nie naciskaj zbyt mocno i po prostu się zrelaksuj.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Przygotuj skórę

Przyłóż delikatnie palce na środek twarzy i delikatnie naciskaj, od środka na zewnątrz twarzy. Na tym etapie aktywujesz układ limfatyczny, a także rozgrzewasz skórę i przygotowujesz ją do właściwego masażu.

#4 Malutkie kółeczka

Zaczynając od środka twarzy, zacznij wcierać olej w skórę małymi okrężnymi ruchami, skierowanymi na zewnątrz i do góry.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Wzdłuż linii szczęki

Używając palca wskazującego i palca środkowego obu dłoni, przeciągnij dłonie po kości jarzmowej od brody do uszu. Zastosuj niewielki nacisk. To świetny sposób na pobudzenie drenażu limfatycznego i ujędrnienie oraz poprawienie konturu twarzy. Powtórz ruchy 6 razy.

#6 Lifting policzków

Za pomocą palca wskazującego i palca środkowego znajdź podstawę kości policzkowych i przesuń palce w górę, wykonując kształt litery V. Ćwiczenie polega na unoszeniu policzków. Zapobiega to ich zwiotczeniu. Powtórz 6 razy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Masaż policzków

;

Wewnętrzną stroną dłoni naciśnij podstawę kości policzkowych i opuść głowę na dłonie. Przytrzymaj przez około 10 sekund. Połóż wewnętrzną stronę dłoni na podstawie kości policzkowych i wsuń dłonie pod kości policzkowe. Powtórz 6 razy.

#8 Dookoła oczu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Masaż wokół oczu pomoże w przypadku obrzęków i worków pod oczami. Zacznij od lekkiego poklepania palcami wskazującymi i środkowymi. Ogrzeje to obszar dookoła oczu i przygotuje skórę do masażu. Umieść palce wskazujące w pobliżu kącików oczu i środkowymi palcami zacznij zamiatać pod oczami.

#9 Czubek głowy

Umieść palce tuż nad brwiami i lekko dociśnij, przesuwając na zewnątrz i do góry, aż do linii włosów. Powtórz 6 razy. Ćwiczenie dotyczy zmniejszenia małych zmarszczek na czole.

#10 Szyja

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Połóż dłonie na środku szyi i z lekkim naciskiem przesuń od środka w kierunku ramion. Powtórz 3 razy z każdej strony.

BONUS

Nasze ręce też zasługują na niewielkie rozpieszczanie. Nanieś olejek na ręce, i pocieraj aż cały krem lub olejek zostanie wchłonięty. Upewnij się, że dokładnie wklepujesz krem w grzbiet dłoni oraz pomiędzy palcami. Regularne olejowanie pomoże w wysuszeniu skóry i utrzymaniu jej jędrnej.

Te drobne ruchy, wykonywane regularnie sprawią, że Twoja skóra zrobi się promienna i piękna.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować