×

10 tricków na przyjemny zapach w łazience bez użycia odświeżacza

Każda pani domu wie, że utrzymanie stałego, przyjemnego zapachu w łazience to wcale niełatwa sprawa, zwłaszcza jeśli nie chce się regularnie używać odświeżacza powietrza.

Oto garść sztuczek, które pomogą Ci uzyskać efekt świeżości.

#1 Soda oczyszczona

soda oczyszczona
pinterest

W połączeniu z gorącą wodą świetnie nadaje się do sprzątania właśnie pod kątem usuwania nieprzyjemnych zapachów. Wiele gospodyń uważa ten prosty środek za niezastąpiony.

#2 Magiczna moc wody i płynu do zmiękczania tkanin

spryskiwacz
unsplash

Zrób mieszankę z wody i płynu do zmiękczania tkanin, który ma Twój ulubiony zapach i wlej ją do spryskiwacza. Następnie spryskaj nią ręczniki, których najczęściej używasz. Dzięki temu nie tylko staną się miękkie, ale i będą zawsze ładnie pachnieć.

#3 Suche ręczniki

ręczniki
unsplash

Jedną z najczęstszych przyczyn przykrych zapachów w łazience są wilgotne ręczniki. Po każdym większym użyciu warto je suszyć poza łazienką, najlepiej na słońcu, dzięki temu nie będą źródłem przykrych zapachów.

#4 Mydła aromatyczne

mydła
unsplash

Nie tylko dobrze się prezentują i mogą mieć praktyczne zastosowanie, ale mogą także odmienić zapach panujący w Twojej łazience.

#5 Dodaj detergent do spłuczki

unsplash

To sprytny i prosty sposób na spłukiwanie zawartości toalety wodą, która będzie ładnie pachniała, a i sam zbiornik spłuczki na tym zyska. Wystarczy nawet Twój ulubiony płyn do płukania tkanin 😉

#6 Kwestia szczotki do toalety

szczotka wc
pinterest

Szczotka do toalety w prawie każdym domu jest istotnym źródłem przykrego zapachu z przyczyn, których chyba nie trzeba wyjaśniać. Ale nie musi tak być – wystarczy, że do jej zbiorniczka dodasz jakiś olejek aromatyczny.

#7 Domowe odświeżacze powietrza

słoiki
pinterest

W ostatnim czasie stało się modne samodzielne przygotowanie domowych odświeżaczy powietrza. Wystarczy do tego ładna butelka, patyczki, woda, alkohol i ulubiony olejek.

#8 Czyszczenie cytrynką

cytryna
unsplash

Cytryna nie tylko zawiera kwas cytrynowy, który ma właściwości bakteriobójcze. Przeczyszczenie nią wpierw umytych zwyczajnie powierzchni nie tylko zwiększy czystość, ale i nada Twojej łazience zapach świeżości.

#9 Olejki aromatyczne

olejki
unsplash

Możesz w strategicznych miejscach łazienki umieścić olejki aromatyczne, których zapach będzie uwalniany przy wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności.

#10 Nie zapomnij o wietrzeniu!

łazienka
unsplash

Każde pomieszczenie warto jest choć raz dziennie wietrzyć i łazienka nie jest tu wyjątkiem. Nic nie zastąpi świeżego powietrza

Masz jakieś własne sztuczki, które stosujesz?

Źródła: genial.guru

Może Cię zainteresować

zamknij