×

11 genialnych sztuczek, dzięki którym przywrócisz starym rzeczom nowe życie. #10 tego potrzebowałam!

Prawie nikt nie lubi, gdy w jego gospodarstwie domowym rzeczy zaczynają tracić swoją żywotność. Szkoda wyrzucić coś, co kiedyś sporo kosztowało, dlatego najlepiej byłoby naprawić lub odświeżyć stare sprzęty.

Pojawia się tylko pytanie: Jak tego dokonać?

Oto kilka pomysłów na to, jak coś starego zamienić w coś… nowego!

Nie zwlekaj tylko zabieraj się do pracy!

1. Żeliwna patelnia.

Nie wyrzucaj starych patelni! Wystarczy tylko trochę oleju do smażenia i płynu do mycia naczyń. Na początku umyj patelnię gąbką i płynem, następnie wysusz ją ręcznikami papierowymi i zalej olejem. Włóż ją później do piekarnika na 190°C. Po godzinie wyciągnij ją, a zobaczysz, że patelnia będzie wyglądać fantastycznie.

1

2. Drewniany stół.

Aby usunąć brud z drewnianej powierzchni, zrób mieszankę z oleju i octu i nałóż ją na wszystkie plamy. Pomaga od razu i stół będzie wyglądać jak nowy. Magia.

2

3. Ręczniki.

Do pralki dodaj 5 łyżek octu. Spowoduje to, że materiał znów będzie miękki. Dodaj do tego także odrobinę sody oczyszczonej, która neutralizuje wszystkie zapachy i działa łagodnie na tkaninę.

Jeśli wrzucisz piłkę tenisową do pralki, sprawisz, że ręczniki będą jak nowe.

Na koniec rada babci: wywieś ręczniki na świeże powietrze, a dzięki temu będą puszyste.

3

4. Miedziane garnki.

One też z czasem ciemnieją, ale jest na to bardzo prosty trik. Wystarczy wsypać do nich sól i zalać octem. Zacznij pocierać tylko zniszczony fragment, a zobaczysz, jaki będzie tego efekt.

4

5. Drewniane deski.

Najpierw nożem do masła usuń brud z desek. Następnie wykonaj dwie fazy dezynfekcji. Najpierw umyj całą podłogę octem i pozostaw ją w takim stanie na około 10 minut, aby wszystko mogło wejść w interakcję ze sobą. Gdy powierzchnia wyschnie, zaaplikuj na podłogę olej kokosowy. Dzięki temu deski będą błyszczeć i nabiorą intensywniejszego koloru.

5

6. Plastikowe pojemniki.

Nawet jeśli wyglądają z pozoru dobrze, niektóre miejsca ciężko doczyścić. Wystarczy wrzucić do pojemnika jedną lub dwie tabletki do czyszczenia protez i zalać ciepłą wodą. Pozostaw na godzinę, a następnie wypłucz i wytrzyj do sucha.

6

7. Talerze.

Użyj uniwersalnego proszku do czyszczenia i dokładnie wyszoruj talerz. Później obficie spłucz i wytrzyj papierowymi ręcznikami.

7

8. Skórzana sofa.

Problematyczne miejsca zwilż letnią wodą, a później nanieś na nie oliwę z oliwek i wytrzyj do sucha.

8

9. Sportowe buty.

Jak sprawić, aby wyglądały jak nowe? Zrób mieszankę: 1 łyżeczka płynu do naczyń, 3 łyżki wody utlenionej i 2 łyżki sody oczyszczonej. Za pomocą szczoteczki nałóż sporządzoną mieszankę na buty i wyczyść je.

9

10. Poduszki.

Po pewnym czasie poduszki stają się żółtawe. To naprawdę nie jest higieniczne, ale w bardzo łatwy sposób można temu zaradzić. Najpierw należy sprawdzić, czy można wyprać poduszkę. Jest to bardzo ważna sprawa. Następnie oddziel poszewkę od poduszki i włóż obie rzeczy do pralki. Wlej środek do prania, 1 kostkę do mycia naczyń, filiżankę sody i filiżankę wybielacza. Ustaw jak najdłuższy tryb prania. Wynik Cię zaskoczy.

10

11. Deska do krojenia.

Prawdopodobnie słyszałeś to setki razy: kiedy zniekształcisz deskę przez krojenie na niej nożem, najlepiej zrobić miksturę z soli i cytryny, po czym szorować tak długo aż odpadnie ręka. Istnieje prostszy sposób. Wystarczy, że do pół szklanki wody wlejesz 20 kropli olejku cytrynowego, a gotową mieszankę położysz na deskę i zostawisz ją na jeden dzień w słońcu. Problem rozwiąże się sam.

11

Może Cię zainteresować

zamknij