×

12 sztuczek, które mogą uratować Ci życie w obliczu zagrożenia

Jasne, że mało prawdopodobne, że znajdziesz się w sytuacji, gdy ktoś czai się na twoje życie. Jednak złe rzeczy mogą się wydarzyć. Więc co robić? Po pierwsze nie panikować. Naucz się kilku sztuczek, które pomogą ci w sytuacjach, kiedy twoje życie jest zagrożone.

Koniecznie przeczytaj, gdyż mogą okazać się przydatne, choć mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziesz się w obliczu sytuacji, w której rzeczywiście będziesz ich potrzebować.

#1 Rusz głową

samoobrona-5
Daily Mail

Głowa jest duża i ciężka, czasem możesz zdziałać nią więcej, niż okładaniem pięściami.

#2 Jeśli czujesz się zagrożona, upuść rzecz należącą do ciebie

samoobrona-2
The Mix

Powiedzmy, że najgorszy scenariusz się spełni i zostaniesz wciągnięta do samochodu. W takiej sytuacji upuść swoje rzeczy, by pozostawić po sobie ślad, co pomoże cię odnaleźć innym. Pamiętaj jednak, by nie pozbywać się telefonu!

#3 Ruchy motyla, użądlenie pszczoły

samoobrona-8
Gamespot

Posłuchaj Muhammada Ali: najtrudniejszy cel to ruchomy cel. Stojąc w miejscu stajesz się łatwym celem. Poruszając się, możesz uniknąć ataków i dajesz sobie przestrzeń do wykonania ruchów.

#4 Naucz się strategicznych punktów

samoobrona-1
Shaw

Nie walcz na siłę, ale walcz mądrze. Jeśli wiesz gdzie uderzyć, wszystko może się skończyć, zanim się nawet zacznie.

#5 Zagrożenie w domu

samoobrona-7
KBC Design Studio

Jeśli nie jesteś w stanie uciec, idź do kuchni. To pomieszczenie jest pełne broni. Ty wiesz, gdzie są ostre noże i inne narzędzia, intruz nie.

#6 Rabunek

samoobrona-6
Shutterstock

Nikt nie chce zrezygnować ze swojego portfela. Jednak jeśli jesteś w sytuacji, gdy jesteś zmuszony do oddanie go, rzuć portfel kilka kroków od siebie. Istnieje duża szansa, że złodziej bardziej się zainteresuje nim, niż tobą, a to daje ci czas i przestrzeń do ucieczki.

#7 Zagrożenie w windzie

samoobrona-10
Georgia Tech

Naciśnij tyle przycisków ile to tylko możliwe. Otwierająca się winda na każdym piętrze zwiększa twoje szanse na wyzwolenie się i opóźnia dotarcie na miejsce, do którego zmierza napastnik.

#8 Krzycz

samoobrona-9
Safe International

Jeśli wiesz, że nie jesteś sama w okolicy, nie bój się krzyczeć. Istnieje duża szansa, że ktoś usłyszy wołanie o pomoc co może uratować ci życie.

#9 Nie daj się skrępować

samoobrona-11
Its Tactical

Jeśli masz związane ręce, nie panikuj. Istnieje kilka sposobów, by się wyzwolić. W przypadku, gdy krępują cię plastikowe taśmy, tutaj nauczysz się co zrobić.

#10 Działaj

samoobrona-4
Lifehacker

Jeśli czujesz, że ktoś za tobą podąża, udaj się możliwie jak najszybciej w miejsce publiczne. Jeśli jesteś w samochodzie, znajdź najbliższy komisariat.

#11 Pamiętaj o biżuterii

samoobrona-3
etsy

Metalowe pierścionki mogą być bardzo przydatne. Jeśli nie nosisz biżuterii, klucze sprawdzą się jako kastet.

#12 Idź na kurs samoobrony

samoobrona-1
Krav Maga Worldwide

Jeśli chcesz czuć się bezpieczniej, idź na kurs samoobrony. Tam nauczysz się podstawowych technik, które niewątpliwie przyniosą ci wiele korzyści w przypadku zagrożenia życia.

Może Cię zainteresować

zamknij