×
Wirtualna Polska

12 trików, które zostały zastosowane przez zwycięzców największych loterii świata

Zastrzyk gotówki i wielkie wygrane marzą się chyba wszystkim. Mimo tego, że pieniądze nie są najważniejsze i podobno nie przynoszą szczęścia, to wiele ludzi uważa, że „lepiej jest płakać w drogim mercedesie niż w autobusie”. Jeśli nie potrafimy oszczędzać lub nasze zarobki nie są zadowalające najlepszą opcją jest udział w loterii. Tylko czy istnieje jakiś „system”, który pomoże nam wygrać miliony? Okazuję się, że tak! Oto 12 porad, które zalecają Ci, którym udało się wygrać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Kup dodatkowy los

<a href=wikipedia.com">

wikipedia.com

Oczywiście wiadomo, że każdy dodatkowy kupon, to extra szansa na wygraną, ale bardzo często zdarza się, że skreślamy tylko jedno „okienko” lub spróbuj szans w zupełnie innym losowaniu.

#2 Wybieraj wysokie numery

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

pixabay.com

Przeważnie gracze wybierają niższe cyfry, kierując się swoją datą urodzin lub ważnymi wydarzeniami z życia (od 1 do 31). Wybierając wysokie liczby, zwiększasz swoją szansę na podzielenie się wygraną z innymi graczami.

#3 Trzymaj się swoich ulubionych liczb

Gracze często zastanawiają się czy lepiej jest skreślić swoje ulubione liczby czy lepiej pozwolić, aby to przypadkowe, komputerowe losowanie zadecydowało za nas. Większość osób, które wygrały zawsze samodzielnie wybierały liczby. Rzecz w tym, że z ulubionymi liczbami trzeba grać regularnie, wtedy zwiększa się szansa na wygraną.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Nie bierz udziału w najbardziej znanych losowaniach

Wielu zaangażowanych graczy lotto faktycznie unika dużych, popularnych gier. Zamiast tego celują w mniej znane gry z niskimi jackpotami. Wiadomo, że takie losowania oznaczają mniejsze kumulacje, ale zwiększają szanse na wygraną.

#5 Licz i dodawaj

Richard Lustig, który jest autorem książki „Naucz się jak zwiększyć swoje szanse na wygrane w loterii”, twierdzi że najbardziej przydatna jest odrobina matematyki. Jeśli w losowaniu bierze udział 5 numerów, a najwyższą liczbą jaką można skreślić jest 55, to całkowita suma wszystkich skreślonych numerów powinna znajdować się w przedziale od 104 do 175. Eksperci lotto twierdzą, że aż 70% skuteczności tej metody. Lustig twierdzi, że nie powinno wybierać się liczb z taką samą cyfrą (np. 22, 33) oraz należy unikać kilku cyfr z tej samej grupy dziesiątek (np. 21, 25, 28).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Nie skreślaj we wzorek

Nie rysuj znaczków, ani nie skreślaj cyfr w kształt X lub Z. Zaznaczanie liczb w ten sposób zmniejsza Twoje szanse na wygraną, ponieważ inni gracze bardzo często skreślają kupon w ten sposób.

#7 Zagraj z przyjaciółmi

Z dobrymi znajomymi możesz kupić więcej kuponów i zwiększyć szanse na wygraną. Pamiętaj, żeby zawsze grać z osobami do których masz zaufanie i w razie wygranej sprawiedliwie podzielicie wygraną. Niech pieniądze nie staną się „kością niezgody”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Sprawdzaj swój kupon

Jeśli już bierzesz udział w losowaniu to sprawdzaj swój kupon i uważnie go pilnuj. Historia zna takie przypadki, gdy wygrani nie zgłaszali się po odbiór nagrody i miliony uciekały im sprzed nosa. Dwa dni przed przedawnieniem się nagrody, Jimmie Smith wyciągnął z koszuli kupon i zobaczył, że jego kupon jest wart 24 miliony dolarów.

#9 Skreślaj „popularne” liczby

Wykładowca z Southern University przeprowadził badania, z których wynika, że najczęściej „padają” liczby 20, 37, 2, 31 oraz 35, a w losowaniach dodatkowych 42. Oczywiście cyfry co chwilę się zmieniają, dlatego jeśli chcesz spróbować tej metody, uważnie śledź każde losowanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#10 Pilnuj kasjera

Okazuje się, że czasami dajemy kasjerowi nasz kupon do sprawdzenia, a w tym czasie idziemy kupić gazetę lub wybieramy smak gumy do żucia. To dobra okazja, aby ekspedient podmienił wasz los i zgarnął waszą wygraną. Zawsze sami sprawdzajcie kupon lub pilnujcie czy nikt nie kradnie waszego szczęśliwego kuponu.

#11 Nie daj się zabić

Może brzmi to irracjonalnie, ale to pokazuje jak dla niektórych ludzi, udział w losowaniu jest ważny. Według statystyk 1 na 500 000 osób ginie w wypadkach samochodowych. To oznacza, że szansa na wygraną w loterii jest o wiele niższa niż katastrofa drogowa, powinieneś kupić los dopiero w wieczór dużego losowania. Dlaczego? Aby uniknąć śmierci, z wygranym losem w przeddzień kumulacji.

#12 Przyznaj się do porażki

Być może jedynym sposobem na wygraną na loterii jest granie dla rozrywki. Jeśli bardzo zależy Ci na wygranej i ciągle martwisz się, że nic jeszcze nie „trafiłeś”, lepiej sobie odpuścić. Wrzuć na luz, być może nigdy nie uda Ci się trafić szóstki, dlatego nie ma co się zamartwiać. Graj dla zabawy i licz tylko na to.

A Ty jakie masz sposoby na wygraną?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować