×

14 czynności, które wykonujesz każdego dnia. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale robisz to źle!

Istnieją czynności, które bardzo szybko wchodzą nam w nawyk. Dlatego niestety, jeśli choć raz wykonamy jakąś w niewłaściwy sposób, to później często już tak pozostaje.

Żeby nie być gołosłownym, prezentujemy Wam poniższą galerię. Zobaczcie sami, jak dużo z tych przykładów ma miejsce w Waszym życiu.

#1 Jedzenie hamburgera

youtube
youtube

Większość ludzi je hamburgera trzymając go 4 palcami na górze i kciukiem na spodzie. To właśnie dlatego mięso tak często ucieka z pomiędzy części bułki. Jeżeli chcemy tego uniknąć, należy trzymać bułkę 3 palcami na górze, a kciukiem i małym palcem na dole. Jak widać powyżej.

#2 Oczyszczanie truskawek

youtube
youtube

Ludzie zazwyczaj odrywają po prostu szypułki od truskawek. Często marnują się przy tym kawałki truskawki, który odchodzą razem z szypułką. Dlatego najlepszym sposobem jest użycie słomki!

#3 Krojenie mango

youtube
youtube

Tak naprawdę jest to najwłaściwszy sposób na krojenie tego owocu. Szybko i bez wyrzucania sporej, jadalnej części mango.

#4 Robienie pompek

youtube
youtube

Przy robieniu pompek nasze ciało musi być wyprostowane – tworzyć linię prostą.

#5 Robienie przysiadów

youtube
youtube

Robienie przysiadów wcale nie jest tak łatwym ćwiczeniem, jak mogłoby się wydawać. Każdy przysiad musi być dokładny i głęboki – jak te na prawym zdjęciu. W innym przypadku to ćwiczenie nie ma najmniejszego sensu.

#6 Wiązanie sznurowadeł

youtube
youtube

Wydawało Ci się, że potrafisz zawiązać sznurowadła? Przyjrzyj się zdjęciu – te po lewej są zawiązane źle, po prawej dobrze. Radzimy się stosować, dzięki temu nie będą się rozwiązywać w najmniej odpowiednim momencie.

#7 Obieranie ziemniaków

youtube
youtube

Obieranie ziemniaków może być żmudnym zajęciem, szczególnie jeśli jest ich dużo. Dlatego można wrzucić ziemniaki do wrzątku, sparzyć dobrze skórkę, ostrożnie je wyciągnąć i włożyć do zimnej wody. Wtedy z łatwością da się usunąć skórkę, nawet bez pomocy noża!

#8 Składanie spodni na kant

youtube
youtube

Jeżeli długo męczyliście się, aby wyprasować odpowiednio Wasze spodnie na kant, to nie zaprzepaszczajcie Waszej pracy i złóżcie je tak, jak na powyższej instrukcji. Kanty na pewno przetrwają.

#9 Kanapka z boczkiem

youtube
youtube

Dużo osób robi ją układając po prostu kilka plastrów przysmażonego boczku na pozostałych składnikach… Tym czasem powinna ona wyglądać tak jak ta powyżej.

#10 Malowanie paznokci

youtube
youtube

Niektórzy mają ogromny problem z malowaniem paznokci. Jednak ze znajomością tej instrukcji powinny one zniknąć.

#11 Mycie blendera

youtube
youtube

Mycie blendera pod bieżącą wodą, może być niebezpieczne ze względu na jego ostrza. Dlatego najlepiej nalać do niego czystej wody i po prostu go włączyć. Umyje się sam!

#12 Przechowywanie żywności w otwartych foliowych opakowaniach

youtube
youtube

To nigdy nie było tak proste, a zarazem pomysłowe! Po co męczyć się ze zawiązywaniem, szukaniem sznureczków czy drucików, jeżeli można zrobić to tak?

#13 Noszenie słuchawek

youtube
youtube

To chyba jeden z najczęściej popełnianych błędów.

#14 Jedzenie dań z pudełka

youtube
youtube

Jedzenie z pudełka za pomocą pałeczek, może być odrobinę trudne… Warto sobie pomóc rozkładając pudełko.

To ile z tych rzeczy robiliście źle? 🙂

Może Cię zainteresować

zamknij