Kategorie DomLajfhaki

15 trików dekoratorów wnętrz. Dzięki nim każde pomieszczenie wygląda luksusowo!

Egzotyczne materiały, odważna sztuka, uderzająca architektura… Wysokiej klasy wzornictwo na swój sposób przyciąga naszą uwagę i zachwyca. Dlaczego więc nie wprowadzić takiego luksusu we własnym domu?

piękny salon
pinterest.com

Oto 15 pomysłów na wprowadzenie luksusowego wyglądu do domu. Wybierz coś, co sprawi, że Twój dom będzie robił niezapomniane wrażenie.

#1. Narzuty o strukturze futra

Takie miękkie narzuty tworzą przytulną i ciepłą atmosferę w głównej sypialni lub pokoju gościnnym. W sypialni możesz zachować prostotę reszty pościeli, aby zrównoważyć wygląd całego pomieszczenia.

sypialnia
pinterest.com

#2. Aksamitne obicia

Miękkie i przytulne, szczególnie w chłodne noce, aksamitne siedzenia zapewniają luksus. Do tego firany i zasłony do samej podłogi i pokój nabiera stylu.

welurowe kanapy
pinterest.com

#3. Imponująca tapeta

Wybór wyjątkowej tapety, takiej np. w duże kwiaty, nadaje wnętrzu odpowiedni „aromat”. Pomieszczenia nabierają klasy, gdy na ścianie znajdują się takie dzieła.

fototapeta
pinterest.com

#4. Wanna wolnostojąca

Tego typu wanny są coraz bardziej dostępne cenowo. Więc jeśli masz na nią miejsce, wykorzystaj to. Nowoczesne wanny sprawiają, że łazienka wygląda jak salon spa.

łazienka
pinterest.com

#5. Drewniany stół

Najbardziej uderzające na wejściu i korytarzu są rzeźbione stoły z drewna!

stół drewniany
pinterest.com

#6. Ciemny i dramatyczny kolor

Głębokie odcienie, takie jak granat, szmaragdowa zieleń i grafit, to elegancki wybór do głównej sypialni. Takie kolory odpowiednio dobrane sprawiają, że ​​pokój wydaje się wyjątkowo luksusowy.

ciemna sypialnia
pinterest.com

#7. Duże dzieła sztuki

Duże obrazy, grafiki i inne dzieła sztuki, jeżeli zajmuje sporą część ściany w salonie, stają się jego główną dekoracją. W ten sposób łatwo można uzyskać efekt wysokiej klasy.

duży obraz na ścianie
pinterest.com

#8. Listwy dekoracyjne

Prawdziwe panele dodają głębi i charakteru pokojom, w których może brakować smaku architektonicznego. Jest to kosztowna inwestycja, ale panele można zastąpić listwami dekoracyjnymi. Po ich pomalowaniu trudno je odróżnić.

biała ściana
pinterest.com

#9. Zielone rośliny

Rośliny zielone zawsze są w dobrym guście. Zawsze też pojemnik, w którym je trzymamy, często też jest uzupełniającym elementem w danym pomieszczeniu.

duża roślina w doniczce
pinterest.com

#10. Kamień

Brakuje Ci budżetu na drogi blat w całej kuchni? Nadal możesz zrobić wrażenie, instalując pojedynczą płytę jako przyciągającą uwagę ścianę.

kuchnia
pinterest.com

#11. Szezlong

Długa, elegancka sofa… szezlong natychmiast kojarzy się z relaksem i luksusem. Umieść jeden w głównej sypialni lub w jakimś salonie, a następnie postaw w pobliżu mały stolik.

lounge sofa
pinterest.com

#12. Panelowa osłona pochłaniacza

Okryj okap wentylacyjny schludnymi panelami i pomaluj je tym samym kolorem, jaki jest na ścianach kuchni, aby uzyskać jednolity wygląd.

pochłaniacz w kuchni
pinterest.com

#13. Drewniane okiennice

Instalowanie okiennic to kolejna inwestycja, której wkrótce nie będziesz żałować. Szczególnie uwielbiamy je w łazience, w której zapewniają prywatność i naturalne światło.

łazienka
pinterest.com

#14. Oświetlenie ponadgabarytowe

Dodanie designerskiej lampy lub żyrandola do kuchni, czy jadalni, to niezawodny sposób na poprawienie stylu pomieszczenia.

stół z lampą nad nią
pinterest.com

#15. Wyróżniający się dywan

Potraktuj go jako dzieło sztuki na podłogę. Ten współczesny dywan wygląda jak zabytkowe znalezisko i wypełnia pokój, wprowadzając w przestrzeń życie i osobowość. Dobrze wykonany dywan może przetrwać dziesięciolecia, więc jest to również świetna inwestycja.

dywan w salonie
pinterest.com

A oto kilka przykładów różnych projektów, które może Was zainspirują

#1

designhome / instagram

#2

designhome / instagram

#3

designhome / instagram

#4

designhome / instagram

#5

designhome / instagram

#6

designhome / instagram

#7

urban home design / instagram
Źródła: houseandhome.com