×

17 byłych włamywaczy i zwykłych obywateli doradza jak ukryć w domu cenne przedmioty i nie dać się okraść

Jak się okazuje złodziejem nie zostaje się na całe życie, a przestępcy, którzy porzucili swój fach są w stanie chętnie udzielać porad. Oczywiście ukrywając się pod pseudonimem. 😉

pinterest

Porady od byłych włamywaczy

Na portalu reddit.com można znaleźć najróżniejsze rzeczy. Dużym hitem okazało się pytanie zadane przez użytkownika AsleepFondant. Poprosił on, aby byli włamywacze udzielili porad i napisali, gdzie nie powinniśmy chować w domu wartościowych rzeczy. Odzew był naprawdę duży. Swoich rad udzielali nie tylko złodzieje, ale także osoby, które zostały okradzione lub te, które znalazły idealną kryjówkę dla biżuterii czy pieniędzy.

 1. Dobrą kryjówką jest pudełko po tamponach i kuweta dla kotów.

pinterest

2. Przed wyjściem z domu zamknij także garaż, domek narzędziowy lub szopę znajdującą się na podwórku. W tych miejscach przechowywane są narzędzia, które umożliwią włamywaczom dostanie się do domu.

Le’Ora Monroé/unsplash

3. Cenne rzeczy można ukryć na dnie doniczki, w której znajdują się sztuczne kwiaty wbite w gąbkę florystyczną.

freddie marriage/unsplash

4. Mało złodziei pokusi się, aby grzebać w koszu ze stertą brudnych ubrań oraz ręczników.

Annie Spratt/unsplash

5. Nie zapomnij o zamykaniu okien. Większość włamywaczy dostaje się do domu właśnie przez uchylone okna.

Alistair MacRobert/unsplash

6. Po zakupie nowych sprzętów AGD lub RTV nie wystawiaj pustego kartonu na widok publiczny. To pokusa dla włamywaczy.

Chewy/unsplash

7. Nie chowaj wartościowych rzeczy w szufladach, pod łóżkiem, w zamrażarce lub w łazienkowych szafkach. Te miejsca obowiązkowo sprawdzają złodzieje.

Dev Benjamin/unsplash

8. Drobiazgi warto ukryć w pustej gaśnicy. Kto chciałby ją ukraść. 😉

Piotr Chrobot/unsplash

9. Nigdy nie zostawiaj kluczyków do samochodu przy drzwiach wejściowych.

Nathan Dumlao/unsplash

10. Szafa to najczęściej wybierane miejsce do chowania biżuterii. Nie popełniaj tego błędu.

jordi pujadas/unsplash

11. Kup sejf i nic do niego nie chowaj. Trzymaj go jako zmyłkę dla złodziei, którzy nie omieszkają stracić czas na otwarcie zamka.

pinterest

12. Drogocennych przedmiotów nie powinieneś chować w pobliżu drzwi wejściowych (pod wycieraczką, pod doniczką, a futrynie).

Andrew Neel/unsplash

13. Nabądź dowolną zabawkę erotyczną i w pudełku ukryj biżuterię. Raczej nikt nie będzie miał ochoty zaglądać do miejsca, gdzie można trafić na używany wibrator. 😉

amazon

14. Jako tymczasowy schowek dla drobnej biżuterii dobrze sprawdzi się tunel w zasłonie prysznicowej. Możesz tam z powodzeniem ukryć pierścionek lub bransoletkę.

Andrea Davis/unsplash

15. Zostaw bałagan w pokoju. Złodziej, który zobaczy porozrzucane ubrania i ogólny nieporządek wycofa się z tego pomieszczenia. Przegrzebywanie rzeczy leżących na podłodze zajmuje za dużo czasu.

Wonderlane/unsplash

16. Zrób w ścianach otwory, włóż do nich kosztowności i zamaskuj włącznikami prądu lub kontaktami. Nikt nie będzie sprawdzał, który kontakt jest prawdziwy.

pinterest

17. Jeśli zamykasz szuflady na klucz, to znak dla złodziei, że znajduje się w nich coś cennego. Możesz być pewien, iż zostaną w prosty sposób otwarte łomem.

Claudio Schwarz/unsplash

Masz w domu swoje tajemne schowki?

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij