Kategorie LajfhakiOrganizacja

3 banalnie proste sposoby na uporanie się z zamarzniętymi szybami. Poranki będą przyjemniejsze

Znowu nad Polską pojawił się front, który przyniósł nam porządne opady śniegu i szronu, dlatego warto znać kilka sposobów, które pomogą Wam rano w walce z zamarzniętymi szybami auta. Przecież nikt nie chce spóźniać się do pracy, na wykłady czy do szkoły… a każdy chce pospać odrobinkę dłużej, prawda?

Tej zimy, z naszymi małymi podpowiedziami, nie musicie się o to bać!

#1 Alkohol

flickr
flickr

To naprawdę szybki i skuteczny sposób na zamarznięte szyby aut. Musicie tylko do butelki ze spryskiwaczem wlać 1/3 wody oraz 2/3 denaturatu, ewentualnie izopropanolu i gotowe! Potrząśnij i rozpyl na szybie, a lód sam zniknie.

#2 Ocet

flickr
flickr

Jeżeli nie jesteście fanami alkoholu, to wiedzcie, że jest coś, co może go świetnie zastąpić i także da sobie radę z zamarzniętymi szybami. Ocet! Zmieszaj go z wodą w proporcji 3 do 1. Taka mieszanka nie tylko poradzi siebie z lodem, który znajdziecie rano na szybie samochodu, ale i może zapobiec jego powstaniu.

#3 Nie pozwól zaparować szybom

youtube
youtube

Jeżeli nie chcecie używać żadnych mieszanin ani preparatów, możecie łatwo odmrozić Wasz samochód za pomocą tradycyjnego sposobu, czyli poprzez ustawienia wentylacji.

Jeżeli te wszystkie przyciski, pokrętła i guziczki nie są Waszą mocną stroną i nie możecie się odnaleźć w ich gąszczu, to mamy dla Was małą podpowiedź. Wystarczy tylko:

1. Włączyć grzanie na maksimum

youtube
youtube

2. Wyłączyć AC

youtube
youtube

3. Wyłączyć cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu

youtube
youtube

4. Uchylić okno

youtube
youtube

Taka kombinacja na pewno zapobiegnie parowaniu szyb w Waszym aucie, dzięki czemu szyby nie będą mogły zamarznąć.

Na zaparowane szyby dobrze robi też pianka do golenia… Jakkolwiek dziwnie to brzmi, warto mieć ją w samochodzie i raz na jakiś czas nacierać nią przednią szybę od wewnątrz.

Świetnie sprawdzi się też żwirek do kuwety Waszego pupila. Oczywiście nie ten zużyty… Wystarczy, że nasypiecie go do starej skarpety i położycie w aucie, tuż obok przedniej szyby.

Znaliście te sposoby czy podpowiedzieliśmy Wam coś całkiem nowego?

Źródło: youtube.com, stretcher.com, youtube.com | Fotografie: flickr.com, youtube.com