×
Wirtualna Polska

30 powodów, które uświadomią Ci, że lepiej mieć 30, a nie 20 lat

Będąc dzieckiem marzyliśmy, aby być już dorosłym, móc podejmować decyzję i być samodzielnym. Czas dzieciństwa szybko minął, nagle zdałaś maturę, zaczęłaś studia, skończyłaś 20 lat. Znalazłaś pierwszą pracę i pewnie kilka razy się zakochałaś. Kolejne lata uciekają i zdałaś sobie sprawę, że wkrótce nastanie ten dzień kiedy Twoi znajomi pełnoprawnie będą mogli powiedzieć „zmiana kodu trójka z przodu”. Jeśli martwisz się, że za chwilę będziesz miała 30 lat, to muszę Ci coś powiedzieć… Nie masz się czego obawiać! To właśnie teraz rozpoczyna się najlepszy okres w Twoim życiu. Oto 30 powodów dlaczego lepiej mieć 30 lat, niż 20 lat!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Przyjaciele

<a href=modernfilipina.ph">

modernfilipina.ph

Nawet jeśli się do tego nie przyznajemy, to każdy z nas lubi być otoczony ludźmi. Mając 20 lat wydaje Ci się, że duża liczba przyjaciół to najlepsze co mogło Cię spotkać. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że z wiekiem to się zmienia. Wasze drogi się rozchodzą i z wieloma osobami urywa się kontakt. Może to i lepiej. Mając 30 lat powinno się otaczać osobami, które są dla Ciebie ważne. Dlatego też ogranicz liczbę osób do tych, którzy pomogą Ci bez względu na wszystko.

#2 Lista osób, których opinią się przejmujesz wygląda dziś tak

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=viralka.pl">

viralka.pl

Z wiekiem masz więcej zmartwień związanych z rodziną, domem i swoją pracą, dlatego też mniej przejmujesz się opiniami innych osób na swój temat.

#3 Nie musisz martwić się swoimi dziwnymi nawykami i pasjami

<a href=theodysseyonline.com">

theodysseyonline.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Twoje dziwne zachowania nie będą śmieszne dla innych – każdy będzie wierzył, że przechodzisz kryzys wieku średniego i starasz się wrócić do nastoletnich lat.

#4 Odnajdujesz swój styl

<a href=people.com">

people.com

Mając 20 lat ciągle starasz się podążać za trendami i szukasz swojego styl. Zmieniasz uczesanie, makijaż i ubrania. W wieku 30 lat mniej przejmujesz się modą i zaczynasz dobierać ubrania, tak aby było Ci wygodnie. Pewnie musisz pamiętać o dress codzie, ale czy tak nie jest wygodniej?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Nie obawiaj się spoilerów

<a href=giphy.com">

giphy.com

Jeśli Twoi znajomi potrafią zdradzić Ci zakończenie książki lub filmu nie musisz się tym dłużej martwić. W wieku 30 lat, Twoja pamięć jest słabsza, dlatego szybko zapomnisz o tym co usłyszałeś.

#6 Młodsi koledzy pytają Cię o rady

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=imgur.com">

imgur.com

Przez lata zdobywałaś życiowe doświadczenia. Pewnie sama często pytałaś się starszych koleżanek o rady. Teraz czas, abyś Ty pomogła innym.

#7 Nie przejmujesz się dodatkowymi kilogramami

<a href=giphy.com">

giphy.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dwa kilo nadwagi nie jest już Twoim życiowym dramatem. Masz teraz o wiele więcej rzeczy do zaprezentowania niż Twoja waga. Odnosisz sukcesy i masz wiele pasji, to ile ważysz nie powinno nikogo obchodzić.

#8 W pełni akceptujesz siebie

<a href=giphy.com">

giphy.com

Choć jest Ci ciężko w to uwierzyć, w końcu osiągnęłaś wiek, w którym akceptujesz siebie i nie musisz nikogo udawać, żeby zaimponować innym.

#9 Nikt nie mówi Ci, o której masz się kłaść

Mając 20 lat rodzice często mówili Ci, o której masz wrócić do domu i o której masz się kłaść spać. Teraz jesteś dorosła, możesz kłaść się tak późno jak tylko zechcesz, nawet o 21:30!

#10 Nowoczesna technologia nie jest Ci obca

<a href=brightside.com">

brightside.com

Pamiętasz czasy telefonów z antenką i długiego podłączania się do Internetu. Takie doświadczenia sprawiają, że bez problemu potrafisz poradzić sobie każdymi nowoczesnymi gadżetami. Dodatkowo wiesz do czego służy ołówek i kaseta magnetofonowa więc możesz pochwalić się oldschoolowymi umiejętnościami.

#11 Masz dobry gust muzyczny

<a href=giphy.com">

giphy.com

Pamiętasz czasy kiedy muzyka była bardziej skomplikowana niż współczesne radiowe hity, dlatego też znasz się na dobrych kompozycjach – z pewnością każdy to doceni!

#12 Jesteś oazą spokoju

<a href=giphy.com">

giphy.com

Nic nie może Cię wyprowadzić z równowagi, a bawiące się na podwórku dzieci, przypominają Ci lata Twojej młodości.

#13 Umiesz powiedzieć NIE

Pamiętasz ten odwieczny problem, gdy miałaś 20 lat i nie wiedziałaś jak wykręcić się od pójścia na imprezę? Mając 30 lat możesz po prostu powiedzieć NIE.

#14 Nie martwisz się ocenami

<a href=imgur.com">

imgur.com

W wieku 20 lat zamartwiałaś się obecnością na wykładach i egzaminami. Teraz masz to już za sobą i możesz tylko współczuć swoim młodszym znajomym.

#15 Problem z cienkimi ciuchami w zimie?

<a href=betterbeing940.wordpress.com">

betterbeing940.wordpress.com

Skończyły się czasy kiedy ubierałaś się w letnie ubrania przy -15 stopniach. W wieku 30 lat nie musisz nosić takich ciuchów, żeby udowodnić znajomym, że jesteś cool.

#16 Tak reagujesz, gdy ktoś mówi Ci, że czegoś w Tobie nie lubi

Jeśli ktoś czegoś w Tobie nie akceptuje, nie warto interesować się taką osobą.

#17 Z wiekiem jesteś coraz mądrzejsza

<a href=tumblr.com">

tumblr.com

W wieku 20 lat nie wiedziałaś na czym Ci zależy i co jest dla Ciebie ważne. Teraz jesteś mądrzejsza o swoje doświadczenia i potrafisz podejmować rozważne decyzje.

#18 Znalazłaś wewnętrzny spokój

<a href=tenor.com">

tenor.com

Mając 30tkę na karku nie gonisz już za rzeczami, które mogą sprawić Ci chwilową przyjemność. Teraz ważniejszy jest wewnętrzny spokój i harmonia. Starasz się ustatkować, założyć rodzinę i żyć w zgodzie ze sobą.

#19 Nie zakochujesz się co 5 minut

<a href=gifimage.net">

gifimage.net

Po pierwsze nie masz na to czasu, po drugie w wieku 30 lat planujesz założenie rodziny i ustatkowanie się. W końcu nie masz już 20 lat i nie wzdychasz do każdego napotkanego przechodnia.

#20 W końcu stać Cię na wymarzone przedmioty

<a href=giphy.com">

giphy.com

Nie masz kieszonkowego i rodzice nie kontrolują Twoich wydatków, więc na reszcie możesz kupować to na co masz ochotę!

#21 W sklepach nie pytają Cię o dowód

<a href=giphy.com">

giphy.com

Pamiętasz te niezręczne chwile kiedy nie miałaś 18 lat i zostałaś zapytana o dowód? Gorzej jeśli mając 20 lat zapomniałaś dowodu, a pani ekspedientka nie wierzy Ci, gdy mówisz jej ile masz lat. Spokojnie, mając 30tkę ten problem zniknie.

#22 Nie wydajesz pieniędzy na prezenty ślubne

<a href=tumblr.com">

tumblr.com

Po 30 kończy się okres kiedy znajomi zapraszają Cię na wesela. Nie musisz już martwić się tańcem z wujkiem i odkładaniem wypłaty na luksusowe prezenty ślubne.

#23 Możesz mieć tyle kotów ile zechcesz

<a href=giphy.com">

giphy.com

Nikt nie mówi Ci co masz robić, nikt nie ogranicza Cię w Twoich decyzjach. Chcesz mieć kolejnego pupila? Śmiało!

#24 Możesz wybrać się w podróż swojego życia

<a href=handluggageonly.co.uk">

handluggageonly.co.uk

Mając 30 lat możesz pozwolić sobie na daleką podróż pełną przygód. Masz odłożone fundusze i zaufanego partnera, z którym możesz jechać. Jesteś  też mądrzejsza niż 10 lat temu i z wycieczki z pewnością wrócisz cała i zdrowa.

#25 Nie musisz spać pod namiotem

<a href=glee.wikia.com">

glee.wikia.com

Mając 30tkę nie obawiasz się, że znajomi zaproponują Ci wyjazd pod namiot. Podczas wyjazdu każdy z Was chce odpocząć, a nie bawić się w rozkładanie swojej przenośnej sypialni.

#26 Już wkrótce możesz zostać prezydentem

<a href=giphy.com">

giphy.com

Zostało Ci tylko pięć lat i możesz kandydować!

#27 Zaczniesz poznawać nowych znajomych przez social media

<a href=laughinggif.com">

laughinggif.com

Na Facebooku znajdziesz wiele grup w stylu „Życie zaczyna się po trzydziestce” czy „Kobieta jest jak wino – im starsza tym lepsza”. W reszcie możesz do nich dołączyć i dzielić się swoimi przeżyciami wśród pozostałych osób w Twoim wieku.

#28 Nie świrujesz, gdy nie masz planów na sobotę

<a href=giphy.com">

giphy.com

W wieku 20 lat spędzenie sobotniego wieczoru oznaczało jedno – nikt Cię nie lubi. Dziś mają 30 lat wreszcie możesz odpocząć, napić się wina i oglądnąć ulubiony serial.

#29 Umiesz gotować

<a href=funpic.us">

funpic.us

W wieku 20 lat brak umiejętności kulinarnych był problematyczny. Na szczęście dziś potrafisz przyrządzić sobie posiłek. Jeśli nie, to zapisz się na kurs gotowania lub znajdź drugą połówkę, która zawsze Cię nakarmi.

#30 Twój tort jest coraz większy

<a href=giphy.com">

giphy.com

Nareszcie dostajesz taki tort na jaki zasłużyłaś. W końcu 30 świeczek musi się gdzieś zmieścić.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, że trzydziestka to nie powód do smutków. Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się urodzin!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować