×

Ten prosty trik pozwoli Ci zasnąć w dosłownie mniej niż minutę. Koniec z bezsennymi nocami!

Wiele osób cierpi na problemy z zasypianiem. Nieprzespane noce są powodem frustracji.

Leki nie są wyjściem na dłużą metę. Spokojny i naturalny sen pozwala nam się odprężyć, zregenerować i wyciszyć. Na szczęście istnieje pewna sztuczka, która pozwoli wam pożegnać nieprzespane noce. Koniec w wierceniem się w łóżku aż do świtu.

Zapytaliśmy specjalistkę w dziedzinie medytacji, a ta zdradziła nam banalnie prostą sztuczkę, która w bardzo krótkim czasie pozwala zapaść w sen. Dzięki niej przestaniesz skarżyć się na bezsenność!

Metoda „4-7-8”

panicandanxietycoach

1. Oddychaj spokojnie przez nos przez 4 sekundy.
2. Wstrzymaj oddech na 7 sekund.
3. Powoli oddychaj przez usta przez 8 sekund.

To takie proste, a naprawdę działa!

Ale jak to się dzieje, że działa?

Na początku myśleliśmy, że to żart. Jednak okazało się, ku naszemu zaskoczeniu, że nie jesteśmy w stanie doliczyć do 8, bo zasnęliśmy.

Kiedy czujemy się zestresowani, ilość adrenaliny w naszym organizmie wzrasta, a oddech staje się szybszy. To ćwiczenie oddechowe działa jako rodzaj środka uspokajającego. Celowe spowolnienie oddechu zmusza rytm serca do spowolnienia i natychmiast pozwala się uspokoić.

W ten sposób również uspokajasz umysł, co pozwala ci się w pełni skoncentrować na oddychaniu. Choć nie zdajesz sobie z tego sprawy, to twój układ nerwowy stopniowo zmniejsza swoją aktywność i uczucie niepokoju znika.

Dzięki temu ćwiczeniu całe twoje ciało jest bardziej zrelaksowane. Metoda również jest stosowana przez joginów i jest całkowicie nieszkodliwa.

Słodkich snów!

brightside

Może Cię zainteresować

zamknij