Kategorie DIYDla dzieci

5 świątecznych ozdób, które wykonasz razem z dzieckiem. Takie dekoracje ucieszą każdego!

Do Świąt Bożego Narodzenia został miesiąc i sama zdaję sobie sprawę, że to jeszcze dużo czasu, jednak zależy na co chcemy poświęcić ten przedświąteczny czas. Jeśli jeszcze nie kupiliście gwiazdkowych dekoracji lub wolicie same je przygotować, to warto zapoznać się z tymi cudownymi 5 ozdobami, które możesz wykonać razem ze swoimi najmniejszymi pociechami!

Zobaczysz ile radości sprawisz swojemu dziecku, a przy okazji pięknie udekorujesz swój dom.

#1 Gwiezdna ozdoba

5 świątecznych ozdób, które wykonasz razem z dzieckiem.  Takie dekoracje ucieszą każdego!
kidscraftroom.com

Uwielbiam pompony! Na aukcjach internetowych, można je kupić w dużych ilościach i to za grosze! Można przykleić dosłownie wszędzie np. ozdabiając sandały lub tworząc piękny notes, a także przykleić je świetniej ozdoby Bożonarodzeniowej.

Potrzebujesz:

Mini pompony,

Pistolet z klejem na gorąco

Drewniane patyczki po lodów

Flamastry lub farby

Włóczka

Długopis

Nożyczki

Sposób przygotowania: Na początku pomaluj patyczki po lodach na jeden wybrany kolor (odczekaj aż wyschnie), a następnie przyklej klejem na gorąco, końce patyczków w taki sposób, aby powstała gwiazdka. Teraz weź kawałek włóczki i utnij niewielki sznurek, który przewiążesz przez jedno ramie gwiazdy. Dzięki temu będziesz mogła powiesić ozdobę na ścianie lub choince. Czas na prawdziwą zabawę – Twoje dziecko z pewnością długo będzie się zastanawiać jaki kolor jest odpowiedni i w którym miejscu przymocować dany pomponik. Przyklej pomponiki za pomocą kleju na gorąco. Odczekaj aż całość wyschnie i zawieś ozdobę.

#2 Choinka na płótnie

Każde dziecko lubi się trochę (a nawet bardzo) pobrudzić, dlatego stworzenie takiej choinki będzie dla niego super frajdą.

Do wykonania takiej dekoracji potrzebujesz:

płótno,

dużą ilość zielonej farby (najlepiej w tubce),

kawałek żółtej lub złotej kartki,

brązowy flamaster lub kredki,

nożyczki.

Sposób przygotowania:Na początku z bloku z kolorowymi kartkami wytnij średniej wielkości żółtą lub złotą gwiazdą. Odłóż ją na bok. Teraz wybrudź dłoń zieloną farbą i kilkakrotnie odciśnij ją na płótnie, pozostawiając trochę wolnego miejsca na dole materiału. Przy pomocy farby lub flamastra stwórz pień choinki. Odczekaj aż arcydzieło wyschnie, przyklej gwiazdkę, a następnie powieś płótno w widocznym miejscu.

#3 Święty Mikołaj

Potrzebne rzeczy:

papierowe białe talerze,

klej do papieru,

czarna, biała, beżowa i czerwona farba,,

białe pomponiki,

klej poliuretanowy (klej PVA),

pędzle do farb,

biała wata kosmetyczna.

Sposób przygotowania: Pomaluj połowę talerza na beżowy kolor (jeśli nie masz takiej farby wymieszaj białą z niewielką ilością różowej lub pomarańczowej farby). Drugą połowę pomaluj na czerwono, starając się zrobić kształt czapeczki Mikołaja. Następnie na beżowej części, czerwoną farbą namaluj duży okrągły nosek. Dodaj niewielką ilość kleju PVA pomiędzy czerwoną, a beżową częścią talerza, a następnie przyklej do niej trochę białej waty. Dodaj również trochę kleju na dolną część talerza, tak aby stworzyć brodę Świętego. Weź czarną farbę i nad nosem zrób dwie czarne kropeczki, które będą imitować oczy. Teraz wystarczy położyć talerzyk nad kominkiem lub na szafce!

#4 Świąteczna kartka

Potrzebujesz:

kolorowe kartki,

brązowa kartka lub tektura z bloku,

nożyczki,

klej,

cyrkonie,

długopis, kredki lub ołówek.

Sposób przygotowania:Odrysuj rękę dziecka na zielonej kartce, a następnie wytnij otrzymany kształt. Z brązowej kartki wytnij niewielki prostokąt, który będzie pniem choinki. Brązową tekturę zegnij w połowie. Z przodu przyklej wcześniej wycięty zielony i brązowy kształt. Z żółtej kartki wytnij gwiazdkę i przyklej ją na czubku choinki. Wybierz kolorowe cyrkonie i przyklej na choince według uznania. W środku kartki napisz świąteczne życzenia!

#5 Spersonalizowana świeca

Uwierz mi, to łatwiejsze niż myślisz! Potrzebujesz:

papier,

bibułę,

taśmę,

świecę,

papier woskowany,

opalarka lub suszarka,

pisaki lub markery.

Sposób przygotowania:Najpierw przyklej kawałek bibuły (mniej więcej tyle ile chcesz żeby zajmował na świecy) do kawałka papieru. Markery mogą łatwo przebić przez kartkę papieru i pobrudzić Twój stół, więc lepiej podłóż coś pod kartkę. Po zakończeniu malowania usuń bibułkę z papieru. Wytnij swój projekt i umieść go na świecy. Ważne jest, aby odciąć jak najwięcej nadmiaru bibuły. Następnie weź większy od świecy, kawałek papieru woskowego. Przyłóż go dookoła świecy i użyj opalarki, aby roztopić projekt na świecę. Przesuwaj opalarkę kolistymi ruchami przez około 30-40 sekund. Uważaj na palce, pistolet może być gorący. Po nagrzaniu całego projektu, delikatnie oderwij papier woskowany i upewnij się, że cały rysunek jest przyklejony do świecy. Jeśli nie powtórz czynność jeszcze raz.

Źródło i fotografie: pl.pinterest.com, pl.pinterest.com, pl.pinterest.com, pl.pinterest.com, pl.pinterest.com, kidscraftroom.com