×

5 trików, które sprawią, że Twój laptop nie będzie się już przegrzewał

Cały dzień spędzasz pracując przy laptopie, a może uwielbiasz grać w gry komputerowe? To może spowodować nadmierne przegrzewanie się laptopa i doprowadzić do powolniejszego działania lub nawet do awarii. Dziś podpowiem Ci jak schłodzić swój przenośny komputer i jakie są symptomy wysokiej temperatury.

Jak rozpoznać przegrzanie laptopa?

Najłatwiej rozpoznać to po wentylatorze laptopa. Jeśli zaczyna działać głośno i nieregularnie to wiedz, że coś się dzieje! To powoduje, że komputer zaczyna wolniej działać, nie reaguje na Twoje polecenia, przycina obraz i zawiesza system. Nagrzana obudowa laptopa i rozgrzana powierzchnia biurka pod laptopem to również objawy przegrzania. Już wiesz dlatego komputer się zawiesza. Spokojnie nie musisz dokonywać na nim mordu. Lepiej wykorzystaj poniższe triki.

#1 Wykorzystaj widelce

Jeśli Twój komputer się przegrzewa, a nie masz specjalnej podstawki, umożliwiającej schłodzenie urządzenia, po prostu przynieść dwa lub trzy widelce i umieść je pod laptopem. Dzięki temu umożliwisz przepływ powietrza i zaoszczędzisz pieniądze.

#2 Nie używaj laptopa w łóżku

Zdaję sobie z tego sprawę, że oglądanie filmów w łóżku jest bardzo przyjemne, jednak w ten sposób Twój komputer szybko się nagrzewa oraz zbiera kurz z pościeli, co może skrócić jego „żywotność”. Dlatego też zawsze używaj laptopa na płaskich powierzchniach tj. biurko.

#3 Użyj wkładów na jajka

Ten sposób raczej nie nada się na wykłady czy w pracy, ze względu na to, że będziesz wyglądać dość śmiesznie, jednak w domowym zaciszu można go jak najbardziej wykorzystać. Weź duży, kartonowy wkład po jajkach i połóż go pod laptopa. To tani i szybki sposób, aby pomóc swojemu laptopowi.

#4 Ściemnij ekran

Wysoki poziom świecenia monitora powoduje szybkie przegrzanie laptopa. Jeśli przyciemnisz ekran komputer będzie lepiej działał. Dodatkowo będzie to zdrowsze dla Twoich oczu.

#5 Wykorzystaj odkurzacz

Może się to wydawać dziwne, ale pomaga. Wyłącz swojego laptopa i odwróć go do góry nogami. Następnie zaklej taśmą największe miejsca, z których ucieka ciepło z komputera. Następnie włącz odkurzacz i przystaw ssawkę do bocznej części laptopa. W ten sposób zrobi się większe ciśnienie, a zgromadzony w laptopie kurz wyleci mniejszymi, niezaklejonymi otworami.

 

Jeśli te sposoby nie pomogą, lepiej zgłoś się do specjalisty, który będzie wiedział jak rozwiązać problem przegrzewającego się laptopa.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Za pomocą starego kartonu możesz zrobić ogrodowe home office na lato i korzystać ze słońca

Lato mamy już w pełni i choć pogoda jest mocno w kratkę, to w związku z wciąż trwającą globalną pandemią wiele osób cały czas pracuje zdalnie. I jeśli tak jak ja należysz do tych, którzy chętnie popracowaliby sobie na świeżym powietrzu, ale przeszkadza Ci, że czasem na ekranie laptopa nic nie widać, to mam rozwiązanie, […]

6 rzeczy, które sprawią, że korzystanie z laptopa będzie szybsze i przyjemniejsze

Laptopy już same w sobie są świetnym urządzeniem, bo przecież, w przeciwieństwie od dużych komputerów stacjonarnych, możemy je zabrać wszędzie ze sobą. Zawierają one ogromną ilość plików, zakładek internetowych i programów. Jednak w dalszym ciągu jest to rzecz, która może ulec awarii, dlatego warto sprawić sobie akcesoria, które ułatwią funkcjonowanie komputera. #1 Dysk zewnętrzny Post […]