×

Wsmaruj zwykłe mydło w szkła okularów. Trik jest wyjątkowo przydatny przy zmianach temperatur

Wiele osób wstydzi się tego, że nosi okulary, jednak prawda jest taka, że są one bardzo przydatne wszystkim, którzy mają wadę wzroku. Sama jestem posiadaczką okularów, a o soczewkach nie chcę słyszeć! Okulary dodają klasy i sprawiają, że wygląda się dojrzalej i inteligentniej, lecz czasami mogą być problematyczne. Jeśli też nosisz okulary, to doskonale wiesz o czym mówię! Koniecznie sprawdź te sprawdzone i proste triki!

#1 Rozwiąż problem szukania okularów, gdy jest ciemno

facebook.com

Nawet jeśli położę okulary obok łóżka, to w ciemności nigdy nie mogę ich znaleźć. Dlatego warto zakupić świecącą w ciemności taśmę. Za kilkanaście złotych można kupić ją w sklepach budowlanych lub na aukcjach internetowych. Wystarczy, że utniesz niewielki pasek i przykleisz na swoim etui. Teraz, gdy w środku nocy będziesz musiała odnaleźć okulary, zrobisz to bez problemu.

#2 Spraw by okulary przestały parować, gdy wejdziesz z zimna do ciepłego pomieszczenia

facebook.com

To chyba najbardziej denerwująca rzecz, która drażni osoby noszące okulary. Na szczęście w kilka minut możesz powstrzymać to zjawisko, a to wszystko dzięki kostce mydła! Wystarczy, że potrzesz nim szkła, a następnie dokładnie wytrzesz miękką szmatką.

#3 Zrób swój własny płyn do czyszczenia okularów

facebook.com

Specjalistyczne płyny do czyszczenia okularów mogą dużo kosztować, dlatego warto zrobić swój własny! Potrzebujesz niewielką buteleczkę ze spryskiwaczem, spirytus, wodę oraz płyn do mycia naczyń. Do butelki wlej spirytus i wodę w proporcji 2:1, a następnie dodaj 3 krople płynu. Na samym końcu wstrząśnij miksturą. Twój własny płyn do czyszczenia szkieł jet gotowy!

#4 Zapobiegnij ześlizgiwaniu się okularów z nosa

facebook.com

Twoje okulary zjeżdżają Ci z nosa, gdy tylko się schylisz? Wystarczy, że weźmiesz odrobinę bazy pod cienie i posmarujesz sobie to miejsce na nosie, gdzie umieszczasz okulary.

#5 Pozbądź się rys ze szkła

facebook.com

Nałóż pastę do zębów na okulary, a następnie wcieraj ją okrągłymi ruchami przy pomocy delikatnej szmatki. Weź spray do mycia szkieł (może być ten który samodzielnie wykonałaś) i umyj nimi okulary. Na koniec zetrzyj płyn.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij