×
Wirtualna Polska

5 ultraskutecznych trików na usunięcie żółtych plam z deski sedesowej. Znałeś je wcześniej?

Warto wiedzieć, że toaleta jest statystycznie najbardziej brudnym i zainfekowanym miejscem w naszych domach. Oczywiście podczas sprzątania łazienki myjemy również deskę klozetową, jednak po upływie kilku lat pojawiają się na niej plamy, a biel żółknie. Dowiedz się, jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Deska sedesowa, jeśli jest odpowiednio czyszczona, może wyglądać nawet po kilku dziesięciu latach całkiem dobrze. Dlatego musisz dowiedzieć się, jak w mało wymagający sposób o nią dbać. Dzięki temu nadasz jej drugie życie — będzie higieniczna w użyciu oraz przyjemna wizualnie.

Jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej?

Warto wykorzystać do tego celu domowe metody, które są bezpieczne dla tworzywa, z którego zrobiona jest deska. Pierwsza z nich to ocet, który niweluje przykry zapach, skutecznie czyści oraz zabija wirusy znajdujące się na desce. Kolejna jest woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru, który wybieli i usunie żółte plamy na desce, a będzie równie skuteczny co ocet. Wystarczy, że jeden lub drugi preparat zostawisz na powierzchni deski na kilka minut, a następnie przetrzesz i gotowe! Pamiętaj, że to tanie i bardzo skuteczne środki czyszczące.

jak usunąć żółte plamy z toalety, fot. gettyimages

jak usunąć żółte plamy z toalety, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Posyp tym deskę sedesową, a żółte plamy znikną. Będzie jak nowa!

Domowe sposoby na usunięcie żółtych plam z deski sedesowej

Możesz też zastosować roztwór z preparatu, który z pewnością posiadasz w swojej kuchni. Spróbuj mieszanki z kwasku cytrynowego, soli oraz wody lub pasty z sody oczyszczonej z dodatkiem octu. Najlepiej jeśli nałożysz je na żółte plamy na około 30 minut, kiedy zabrudzenia są silne, możesz pozostawić środek na dłużej. Ich działanie wybielające jest spektakularne — żółte plamy znikają w mgnieniu oka. Jeśli efekt nie będzie dla ciebie zadowalający, to ponownie nałóż wybrany preparat. Ciekawym pomysłem, który jest równie skuteczny, jest coca-cola. Nie służy ona tylko do picia, ale znakomicie nadaje się jako wybielacz do żółtych plam na desce.

jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej, fot. Genialne.pl

jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej, fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zastosuj produkt do pielęgnacji, który usunie zanieczyszczenia

Utleniacz przeznaczony do farbowania włosów też się tutaj sprawdzi. Zawiera prawie 30% perhydrolu w składzie, dlatego skutecznie usunie żółte plamy z deski sedesowej.

 

Zobacz również: Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami bez szorowania i chemicznego wybielacza?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować