×

5 zasad stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym, na które nie ma reklamacji

Krem z filtrem przeciwsłonecznym może chronić skórę przed rakiem skóry i przedwczesnym starzeniem się. Jednak nie jest on tak skuteczny, jeśli nie jest prawidłowo stosowany. Jak nakładać krem z filtrem, aby maksymalnie nas chronił?

Jak nakładać krem z filtrem prawidłowo?

Stosuj się do poniższych wskazówek podczas nakładania kremu z filtrem przeciwsłonecznym, są one zawsze podawane przez dermatologów.

Nie tylko UVB, ale i UVA

Wybierz krem z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 30 lub wyższym, wodoodporny i zapewniający szerokie spektrum ochrony, co oznacza, że chroni Cię nie tylko przed promieniami UVB, ale i UVA. To zdjęcie pokazuje, jak wygląda osoba, która na połowę twarzy nałożyła krem, a na drugą nie:

krem z filtrem jak nakładać
Blubbpaule/reddit

Jak nakładać krem z filtrem – ważna jest odpowiednia ilość

Stosuj wystarczającą ilość kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Większość dorosłych potrzebuje około 30 g, aby w pełni pokryć swoje ciało. Dokładnie wcieraj krem z filtrem w skórę.

Jeszcze raz, a potem ponownie

Aby zachować ochronę podczas przebywania na świeżym powietrzu, ponawiaj aplikację kremu z filtrem co dwie godziny lub natychmiast po kąpieli lub spoceniu się. Osoby, które uległy poparzeniu słonecznemu, zazwyczaj nie użyły wystarczającej ilości kremu. Albo nie nałożyły go ponownie po pobycie na słońcu lub użyły przeterminowanego produktu.

krem z filtrem jak nakładać
freepik

Zrób to wcześniej

Nakładaj krem przed wyjściem na zewnątrz. Twoja skóra potrzebuje około 15 minut, aby go wchłonąć i zapewnić sobie ochronę. Jeśli będziesz czekać z nałożeniem kremu aż do momentu, gdy znajdziesz się na słońcu, Twoja skóra nie będzie chroniona i może ulec poparzeniu.

Często pomijane miejsca

Nakładaj krem z filtrem na całą nieosłoniętą skórę. Pamiętaj o szyi, twarzy, uszach, czubkach stóp i nogach. Jeśli masz przerzedzone włosy, nałóż krem przeciwsłoneczny na skórę głowy lub noś kapelusz z szerokim rondem. Aby chronić usta, stosuj balsam do ust z filtrem SPF co najmniej 15.

W przypadku trudno dostępnych miejsc, takich jak plecy, poproś kogoś o pomoc lub użyj kremu przeciwsłonecznego w sprayu. Prawidłowe użycie takiego filtra nie jest bez znaczenia, jak widać na zdjęciu poniżej…

krem z filtrem jak nakładać w sprayu
mynickname86 / reddit

Zaniedbania

Osoby, które uległy poparzeniu słonecznemu, zazwyczaj nie użyły wystarczającej ilości kremu z filtrem, nie nałożyły go ponownie po pobycie na słońcu lub użyły przeterminowanego produktu. Twoja skóra jest narażona na działanie szkodliwych promieni UV za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, nawet w pochmurne dni. Pamiętaj więc o tym, jak nakładać krem z filtrem, żeby był on maksymalnie skuteczny.

A tutaj przeczytasz o tym jakich produktów najlepiej unikać w upały.

 

Może Cię zainteresować

zamknij