Nie musisz prać zasłon. Twój odkurzacz ma specjalną końcówkę do ich wyczyszczenia

Zaliczałam się do grona osób, które wprost nie cierpią odkurzać. Denerwowało mnie to, że nawet jeśli coś posprzątam to dalej wszystko jest brudne, na szczęście zmieniłam swoje nastawienie, gdy dowiedziałam się do czego służą odpowiednie końcówki dodawane do odkurzacza. Okazuje się, że nie powinno się używać tylko jednej ssawki, a używając pozostałych z kompletu możemy dokładniej wyczyścić nie tylko podłogę, ale również meble.

Ssawka T-kształtna

agdmaster.com

Ssawką w kształcie litery T możesz wyczyścić nie tylko podłogę, ale również tapicerkę z krzeseł i kanap. Na powierzchni sof zbiera się kurz i sierść zwierząt, a w nich roztocza oraz alergeny, dlatego warto wyczyścić je płaską ssawką. Jeśli chcesz wyczyścić miejsca między poduszkami i zszyciem, użyj elastycznej ssawki szczelinowej.
Alternatywną ssawką w przypadku czyszczenia mebli jest ssawka tapicerska  -to ta końcówka, która wyposażona jest w paski elektrostatyczne (najczęściej zaznaczone na czerwono).

Tą ssawką możesz również wyczyścić swoje materace, co zapobiegnie zbieraniu się kurzu oraz alergenom. Aby odświeżyć swój materac, posyp go sodą oczyszczoną, a następnie odkurz po 10 minutach.

Okrągła ssawka

presson.com.pl

Klosze od lamp, wiklinowe koszyki, sztuczne kwiaty i plastikowe przedmioty możesz odkurzyć okrągłą ssawką. Miękkie włosie tej końcówki w łagodny sposób usunie pył i kurz.

Uniwersalna ssawka z włosiem

euro.com.pl

Czyszczenie zasłon i firanek jest bardzo proste! Nie musisz ściągać ich z karnisza, wystarczy że użyjesz uniwersalnej szczotki do kurzu. Odkurz zasłony od góry do dołu, a naturalne włosie szczotki odrobi pracę za Ciebie! Pamiętaj o czyszczeniu zasłon raz w miesiącu, aby nie dopuścić do gromadzenia się kurzu i alergenów. Oczywiście dzięki tej ssawce wyczyścisz również swoje panele i parkiety.

Ssawka szczelinowa

beamsklep.pl

Podczas sprzątania zapominamy o wyczyszczeniu wnętrza szafek, komód i półek. W prosty sposób można je posprzątać. Używając ssawki szczelinowej z łatwością usuniesz kurz i brud zgromadzony w zakamarkach Twojej szafy. Dzięki tej ssawce możesz również odkurzyć kaloryfer, szuflady lub półkę z książkami.

Elastyczna ssawka szczelinowa

allegro.pl

Kratka od wywietrznika ściennego To najważniejsza rzecz w Twoim domu, którą powinno się odkurzać systematycznie, minimum raz w miesiącu. Aby wyczyścić ten obszar, wyciągnij kratkę i odłóż na bok. Podłącz elastyczną ssawkę szczelinową do odkurzacza i wyczyść wyciągniętą część wywietrznika. Wykonuj tę czynność dokładnie, usuwając wszystkie strzępki materiałów, kurzu i gruzu, które blokują przepływ powietrza przez kratkę.