6 zasad, dzięki którym Twoja choinka będzie wyglądać pięknie przez długie tygodnie - Genialne
×
Wirtualna Polska

6 zasad, dzięki którym Twoja choinka będzie wyglądać pięknie przez długie tygodnie

Zbliża się czas Świąt, a wraz z nimi wybór odpowiedniego drzewka świątecznego. Zazwyczaj w tym okresie jesteśmy zajęci wieloma rzeczami i zapominamy o zakupie choinki. Szybko wybieramy się do sklepu, kupić któreś z przecenionych i już gubiących igły drzewek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przestrzegając tych 6 zasad, będziesz mogła cieszyć się symbolem Bożego Narodzenia przez wiele tygodni!

Najpiękniejsze są choinki cięte, które przez długi czas pozostawiają przyjemny zapach lasu, niestety takie drzewka szybko zaczynają marnieć i zrzucać igły, przez co nie nadają się na świąteczną dekorację.

Zasada nr 1

@anniespratt
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli zdecydowałaś się na kupno naturalnej choinki pamiętaj, że jej lokalizacja w Twoim domu ma znaczenie. Warto ustawić ją z dala od źródła ciepła tj. kaloryferów czy kominka. W pomieszczeniu, w którym znajdzie się drzewko powinna panować temperatura nie przekraczająca 20°C.

Zasada nr 2

pexels.com

Należy pamiętać o codziennym nawadnianiu drzewka. Sprawdzaj poziom wody i żyzność gleby w donicy. Jeśli choinka potrzebuje nawodnienia, koniecznie ją podlej. Odpowiednia ilość sprawi, że choinka nie będzie gubiła igieł i dłużej będzie wyglądała na zdrowszą, nieprzesuszoną. Pamiętaj, aby podlewać drzewko letnią wodą. Świeżości igłom dostarczy spryskiwanie ich zimną wodą.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zasada nr 3

@paulrysz

Choinki do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich mikroelementów. Warto zakupić preparaty, które należy dodać do wody. Te specjalne odżywki zazwyczaj można znaleźć w kwiaciarniach. Dużym plusem preparatów jest fakt, iż są one pakowane w małe saszetki, co ułatwia ich używanie. Środek należy rozpuścić w wodzie (według zaleceń na opakowaniu), a następnie podlać choinkę. Najczęściej tak środek należy podawać raz w tygodniu.

Zasada nr 4

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli decydujesz się na kupno ciętej choinki, pamiętaj o umieszczeniu jej w specjalnym stojaku, który należy wypełnić wodą. Gdy drzewko jest wysokie lub rozłożyste, warto zabezpieczyć stojak dodatkowym obciążeniem np. kamieniami.

Zasada nr 5

@christinhumephoto

Podobna zasada, która obowiązuje przy kwiatach ciętych (zwłaszcza różach), choinkom które nie znajdują się w doniczce, należy obciąć ok. 2-3 cm pnia. Jeśli chcesz przez wiele tygodni cieszyć się świątecznym drzewkiem, po odcięciu pnia, włóż choinkę do wiadra lub stojaka z ciepłą wodą. Następnie umieść ją w specjalnym stojaku. Dzięki tej metodzie drzewko będzie lepiej wchłaniać wodę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zasada nr 6

@frostroomhead

Przed dekorowaniem warto oczyścić gałązki choinki. Ilość ozdób oraz obciążenie drzewka również ma znaczenie. Na delikatniejszych i słabszych gałązkach wieszaj mniejsze dekoracje, aby uniknąć ich połamania. Przy zakupie świątecznych lampek, wybierz oświetlenie LED – dostarcza ono mniej ciepła niż standardowe lampki choinkowe.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego drzewka również ma znaczenie! Jeśli jeszcze nie wiesz jaką choinkę należy wybrać zachęcamy zapoznać się z naszym poradnikiem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

A Ty w tym roku jaką będziesz mieć choinkę? Ciętą, doniczkową czy sztuczną?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.