×

7 tak dziwnych restauracji, że posiłek w nich zjedzony zapamiętasz do końca życia

Wielu z nas szuka ciekawych wrażeń czy smaków w różnych zakątkach świata, kompletnie nie mając świadomości tego, że w naszym kraju również znajdują się fantastyczne i bardzo ciekawe lokale. Takie, w których znajdziemy nietypowe dania, takie, które swoje posiłki serwują w nietypowy sposób czy takie, które same w sobie są nietypowymi miejscami. Ciekawi?

#1 DARK RESTAURANT w Poznaniu

Z kolei w tym miejscu Wasz smak będzie jeszcze bardziej wyostrzony… Wszystko ze względu na całkowite ciemności, jakie panują w lokalu. Mało tego! Na salę wprowadzają osoby, które wyposażone są w noktowizory. Przy stole klienci mówią, czego nie mogą lub nie lubią jeść i nic więcej. W oparciu o to szef kuchni serwuje danie. Trafienie widelcem do ust, gdy kompletnie niczego nie widać wcale nie jest takie łatwe. Dla odważnych (tylko dla takich!) jest też specjalny zestaw o nazwie Bizzare Food. W nim mogą znaleźć się różnego rodzaju „żyjątka”… W pełzające jeszcze trudniej trafić. 🙂

#2 Restauracja Sztuczka w Gdyni

W tym miejscu każde danie to prawdziwe dzieło sztuki! Wszystko dlatego, że poszczególne składniki oraz smaki łączą się w nowatorskie kompozycje. To fantastyczne miejsce zbiera w sobie elementy kuchni molekularnej z kuchnią autorską. Głównym celem szefa kuchni jest zaskoczenie klientów. Coś niesamowitego!

#3 Shabu Shabu w Warszawie

Jeżeli sami lubicie przyrządzać swoje dania, to lokal idealny dla Was. Shabu Shabu to pierwsza restauracja hot pot w naszym kraju. Jej klienci sami wybierają sobie składniki i gotują bulion w kociołkach, które umieszczone w stołach.

#4 Pizzeria Samolot w Zbytkowie

restauracja-samolot.manifo.com
restauracja-samolot.manifo.com

Jest to restauracja we wnętrzu starego samolotu. Jestem pewna, że każde dziecko (i dorosły także!) będzie pod wrażeniem obiadu zjedzonego w takim nietypowym miejscu!

#5 Dinner in the sky w Łodzi

lodz.naszemiasto.pl
lodz.naszemiasto.pl

To lokal sezonowy, który rozstawiany jest nad Manufakturą w Łodzi. Składa się na niego stół zawieszony na wysokości 55 metrów. Goście mogą zjeść przy nim wybrany przez siebie posiłek. Podobne miejsce znajdziemy także w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.

#6 Miau Caffe w Warszawie

To nietypowa kawiarnia, w której każdy, kto kocha koty, będzie czuł się naprawdę świetnie. Dlaczego? Ponieważ to miejsce jest domem dla 7 wspaniałych futrzaków. Sympatyczne kociaki wylegują się tuż obok klientów. Widać, że jest im tam bardzo dobrze. Miejsce ma naprawdę niepowtarzalny klimat.

#7 How you doin cafe w Warszawie

Post udostępniony przez @olaforma

Pomysł na ten niezwykły lokal został zaczerpnięty z serialu „Przyjaciele”. Nie jest to wierna kopia któregokolwiek z serialowych pomieszczeń, ale nie mówcie, że podobieństwa nie widać nie pierwszy rzut oka… 🙂

A może i u Ciebie w mieście znajduje się równie ciekawe miejsce?

Może Cię zainteresować

zamknij