Kategorie Fryzury

7 prawdziwych powodów, dla których lepiej nie spać z mokrymi włosami

Chyba każdemu zdarzyło się pójść spać z mokrymi włosami. Niestety taka praktyka nie wpływa dobrze na ich kondycję. Kosmyki ulegają osłabieniu, a z czasem ich stan może się drastycznie pogorszyć. Dlatego, po wieczornej kąpieli, zwyczajnie chwyć za suszarkę.

1. Tworzą się kołtuny

freepik

Zacznę od strony estetycznej. Pójście do łóżko z mokrą czupryną, to gotowa recepta na niezbyt atrakcyjny wygląd o poranku. Skołtunione kosmyki będą sterczały na wszystkie strony. Taki stan rzeczy podnosi poziom stresu, który całkowicie dezorganizuje poranne przygotowania do wyjścia z domu.

2. Wydziela się nieprzyjemny zapach

freepik

Łóżko, poduszki jak i cała pościel stanowią wręcz doskonałe siedlisko do rozwoju bakterii oraz roztoczy. Drobnoustroje uwielbiają wilgotne miejsca. Mokre włosy też się do tego zaliczają. Jeżeli po przebudzeniu poczujesz nieprzyjemny zapach wydzielający się z okolicy głowy, to winę za to ponoszą bakterie.

3. Rozdwajają się końcówki

freepik

Co raz częściej odwiedzasz fryzjera, aby podcinał zniszczone końcówki? To również efekt uboczny nieużywania wieczorem suszarki. Podczas snu często zmieniamy pozycję ciała. Wszelkie ruchy powodują, że mokre włosy zdecydowanie łatwiej się łamią, a końcówki rozdwajają.

4. Zmniejsza się objętość

freepik

Udanie się na spoczynek z wilgotnymi włosami sprawi, że rano stracą na objętości. Będzie to szczególnie widoczne u posiadaczy cienkich i delikatnych kosmyków.

5. Wzmaga się puszenie

freepik

Chyba nikt nie chciałby obudzić się rano z powykręcanymi we wszystkich kierunkach i napuszonymi włosami. Niestety, jeśli mokre kosmyki trą o poduszkę, to rano możesz spodziewać się prawdziwego chaosu na głowie.

6. Nasilają się bóle głowy

freepik

Nie należy pomijać tego czysto zdrowotnego aspektu. Sen powinien służyć wypoczynkowi i sprawiać, że rano budzimy się pełni energii. Mokra fryzura może przyczyniać się do występowania bólu głowy. Kiedy dodatkowo w sypialni zostawisz otwarte okno, istnieje spore ryzyko, że nabawisz się przeziębiania bądź zapalenia zatok.

7. Występują podrażnienia skóry

freepik

Dotyczy to w szczególności delikatnej skóry głowy. Stałe narażanie ją na dużą dawkę wilgoci może prowadzić do wystąpienie świądu, a nawet zaburzyć pracę gruczołów łojowych. A to już bliska droga do pojawiania się łupieżu oraz nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Kiedy zwykle myjecie włosy: rano czy wieczorem? Dajcie znać czy zdarzyło Wam się zasnąć z mokrą głową.

 

 

Źródła: brightside.me