×

7 rysunków, które mają ukryte detale. Nie każdy potrafi je znaleźć

Złudzenia optyczne cieszą się sporą popularnością. Wiele firm wykorzystuje je jako reklamę, a samo „rozszyfrowywanie” złudzeń to również świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Na przykład rysunek niedźwiedzia pochodzący z 1880 roku. Wygląda jak obraz głowy niedźwiedzia, ale jest na nim coś jeszcze i czai się w linii cieniowania jego futra.

Jego tytuł brzmi: „Gdzie jest mój Pan?” Zadaniem obserwatora jest znalezienie ludzkiej głowy w obrazie niedźwiedzia.

Niedźwiedź nie jest jedynym takim rysunkiem. Istnieje wiele innych, popularnych złudzeń, które zebraliśmy dla Was poniżej. Pierwszy obrazek to oryginał, na drugim widać rozwiązanie, dlatego przewijaj ostrożnie i… Powodzenia!

1. Pierwszy obraz to wspomniany wcześniej niedźwiedź. Sprawia, że ludzie na całym świecie mocno mrużą oczy, aby znaleźć na nim ludzką postać. Spróbuj:

Poddajesz się? Na poniższym obrazku zobaczysz gdzie ukrył się właściciel niedźwiedzia.

2. Spróbujmy z jeszcze jednym. Podobnie jak wcześniej, obraz wielbłąda skrywa również profil jeźdźca. Ale nie znajdziesz go na grzbiecie zwierzęcia…

Spodziewałeś się, że znajduje się tutaj?


Ale może ktoś widzi więcej profili twarzy i jedną twarz pod garbem???

3. Ten obrazek jest trochę trudniejszy, ponieważ jest kilka twarzy do znalezienia. Widzisz obraz lekarza, ale są na nim również twarze pacjentów z profilu.


Oto 2 pacjentów, ale to nie koniec… (Podpowiedź: Są wszędzie!)

4. Są i zagadki, które przyjmują nieco inną „taktykę”, aby zmylić odbiorcę. Z jednej strony wygląda jak głowa królika, ale co się stanie po zmianie perspektywy?

Staje się zupełnie inna istotą!

5. Teraz gdy jesteś mistrzem w wyszukiwaniu ukrytych obrazów spróbuj czegoś nowego. Poniższy obraz wydaje się rysunkiem kwiatów, ale gdy popatrzysz z większej odległości?

6. A tutaj? W tej róży ukryta jest twarz dziewczyny. Potrafisz ją znaleźć?

Mała podpowiedź: jest do góry nogami!

7. Ten mężczyzna szuka swojej ukochanej. Pomożesz mu ją znaleźć?

Podpowiedź: spójrz na jego prawe ramię!

Udało Ci się ze wszystkimi zagadkami?

Może Cię zainteresować

zamknij