7 sekretów, które kryją się za sztuczkami magików. Już się nie dasz oszukać!

Czasami wyjaśnienie najbardziej fascynującej tajemnicy jest banalnie proste. Jeśli nie wierzycie, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł do końca…

#1 Znikająca Statua Wolności

7 sekretów, które kryją się za sztuczkami magików. Już się nie dasz oszukać!Udostępnij

W 1983 roku David Copperfield sprawił, że Statua Wolności zniknęła całkowicie. Trik ten można wyjaśnić bardzo łatwo, mimo że był niesamowicie efektowny. Pomnik został po prostu zasłonięty ciemną tkaniną (w kolorze nieba) ustawioną przed publicznością. Całe oświetlenie wyłączono z wyjątkiem reflektorów punktowych. Dzięki temu prostemu przygotowaniu udało się stworzyć iluzję pustej przestrzeni, a światła zdołały na tyle oślepić publiczność, że ludzie po odsłonięciu pomnika, nie mogli tego po prostu dostrzec. Gra świateł w iluzjach optycznych także ma dużą rolę.

#2 Lewitujący człowiek

Nietrudno jest zauważyć, że „magik” wraz z przyjaciółmi ustawia wcześniej przygotowaną konstrukcję, na której później siada. Już wiecie dlaczego, taki lewitujący człowiek zawsze trzyma się jakiegoś pręta, palika lub innego słupka?

#3 Ręka przechodząca przez szkło

Wpadlibyście na to? Trik jest banalny, ale naprawdę efektowny!

#4 Banknot przez banknot

Pomyślelibyście, że w tym przypadku ważne jest jedynie odpowiednie poskładanie banknotów i szybkie ruchy?

#5 Chodzenie po wodzie

Wiecie jak to możliwe? Pod wodą znajdują się specjalne platformy, wykonane z przezroczystego tworzywa. Kamera ustawiana jest pod takim kątem, aby nie było ich widać. Ludzie w basenie są opłaceni, a w miejscach, w których przepływają lub przesuwają dłonią, są przerwy lub po prostu wolna przestrzeń pomiędzy poszczególnymi platformami. Ta sztuczka nie jest już niestety tak banalna do wykonania.

#6 Zamiana banknotów

Wystarczy je odpowiednio poskładać, schować jeden za drugim i gotowe. Wszystko jest oczywiście kwestią wprawy, bo przecież trzeba zadbać o to, aby nikt się nie zorientował…

#7 Połykanie miecza

To ekstremalnie niebezpieczna sztuczka, której uczenie się trwa nawet latami. Pod żadnym pozorem nie próbujecie jej w domu! Wymaga ogromnego przygotowania fizycznego i psychologicznego. Nie, miecz nie zsuwa się tak, że nie wchodzi do gardła… On naprawdę to robi. „Magia” tej sztuczki polega na odpowiednim ustawieniu gardła oraz przełyku. Muszą tworzyć linię idealnie prostą, tylko wtedy wykonującemu tę sztuczkę nic się nie stanie.

To jak – magia istnieje?