×

8 naturalnych sposobów na prostsze włosy. Prawdopodobnie większość potrzebnych składników masz w domu

Proste i gładkie włosy to marzenie większości kobiet. Jeżeli jeszcze do tego pięknie się błyszczą i wyglądają zdrowo, to już sam szczyt marzeń!

Niestety, większość zabiegów prostujących włosy po prostu je niszczy, dlatego warto sięgnąć po naturalne sposoby. One sprawią, że włosy nie tylko staną się prostsze i gładsze, ale jeszcze je odżywią. Co więcej, niektóre z tych sposobów mogą nawet spowodować, że będą i szybciej rosły.

#1 Piwo

Mimo, że wydaje się to dziwne i mało prawdopodobne, to dzięki piwu również możemy uzyskać efekt prostszych włosów. Wszytko przez witaminy i przeciwutleniacze w nim zawarte. Włosy są też mocniejsze i zdrowsze. Wystarczy zrobić płukankę z wygazowanego piwa.

pixabay
pixabay

#2 Mleko kokosowe

Mleko kokosowe nie tylko sprawi, że włosy będą prostsze, ale zmniejszy też prawdopodobieństwo zakażeń skóry głowy. Wszystko dzięki jego właściwościom antybakteryjnym. Należy je nałożyć na włosy i po około 10 minutach spłukać.

#3 Aloes

Aloes doskonale nawilża włosy, a nawilżone włosy o wiele mniej się puszą i łatwiej utrzymać je prostymi. Można zmieszać 120 ml ciepłej oliwy i żel aloesowy. Całość nałożyć na włosy i zmyć po 30 minutach.

pixabay
pixabay

#4 Mleko i miód

Należy wymieszać 240 ml mleka i 15 ml miodu. Taką mieszankę stosuje się jak maseczkę do włosów, pozostawiając na chwilę. Witaminy z mleka oraz właściwości miodu pomogą utrzymać włosy nie tylko prostszymi, ale dodadzą im również połysku.

#5 Olej rycynowy

Olej rycynowy nawilża włosy już od korzenia. Wystarczy pozostawić go na nich na kilka minut, następnie dokładnie spłukać.

pixabay
pixabay

#6 Banan

Banany są bogatym źródłem witamin i minerałów. Wystarczy rozgnieść 2 przejrzałe banany i tak powstałą papkę nałożyć na włosy. Dzięki temu będą one prostsze i doskonale nawilżone.

Idealny sposób na wykorzystanie bananów, które nie nadają się już do jedzenia!

#7 Seler

Zbieramy liście selera i umieszczamy w wodzie. Moczymy przez całą noc, następnie odcedzamy i za pomocą spryskiwacza rozprowadzamy wodę na włosach. Właściwości tego warzywa sprawią, że włosy staną się nie tylko prostsze, ale będą o wiele szybciej rosły.

pixabay
pixabay

#8 Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy działa korzystnie na włosy, ponieważ przywraca naturalny poziom pH skóry głowy. Należy wymieszać 20 ml octu i 240 ml wody. Mieszankę stosować jako płukankę do włosów.

Znaliście wszystkie te wszystkie sposoby?

Może Cię zainteresować

zamknij