×
Wirtualna Polska

9 codziennie wykorzystywanych rzeczy, których większość z nas nie potrafi właściwie użyć!

Życie jest pełne wyzwań, ale nigdy nie jest za późno, żeby zacząć swoją codzienną egzystencję trochę mniej stresująco.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mamy dla Was listę sztuczek, które uczynią prace domowe o wiele łatwiejszymi i bardziej satysfakcjonującymi. O dziwo, większość ludzi nie ma pojęcia o tych prostych i szybkich rozwiązaniach.

#1 Zwijanie paczki chipsów

Oto sprytny i szybki trik, jak zjeść wygodnie i schludnie paczkę chipsów: otwórz paczkę i zacznij zwijanie jej od góry, proporcjonalnie do wyjadanych kawałków. W ten sposób, nie trzepa kopać głęboko, zapewniając czystość rąk i palców. Poza tym, składany worek tworzy prowizoryczną miskę, którą łatwo umieścić na stole.

#2 Lampkę wina trzymać za nóżkę

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Należy zawsze trzymać kieliszek za nóżkę. Uchwycenie go za czaszę sprawia, że alkohol się szybko ociepla.

#3 Krojenie chleba bez okruchów

Aby uniknąć nadmiernych okruchów podczas krojenia chleba, wykonaj prostą zasadę: umieść bochenek chleba górną jego częścią na desce.

#4 Szuflada na ciepłe dania

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podczas pieczenia czegokolwiek w piekarniku, jego dolna szuflada nagrzewa się tak mocno, że możesz zachować ciepło wielu potraw przez umieszczenie ich tam.

#5 Trzymanie kartonu soku za boczne „rączki”

Kilka łyków soku może spowodować brzydkie plamy na ubraniu (zwłaszcza u małych dzieci). Najlepszych sposobem na ich uniknięcie, jest trzymanie kartonu za rozłożone górne uchwyty.

#6 Położenie na chleb szynki w odpowiedni sposób

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aby stworzyć idealną kanapkę, weź 2 duże plasterki szynki, przekrój na pół i połóż wszystkie tak, żeby zaokrąglona strona skierowana była do wewnątrz, a przecięta za zewnątrz. Nie powstydzisz się od teraz przygotowywania kanapek z szynką na poczęstunek dla gości.

#7 Szklanka jako prowizoryczny głośnik

Wkładając do pustej szklanki swój smartfon, znacząco zwiększysz głośność słuchanej muzyki.

#8 Papier toaletowy założony odpowiednią stroną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najlepiej powiesić papier toaletowy końcem odwróconym od ściany, w ten sposób ręce nie będą jej dotykać, przez co unikniemy szkodliwych bakterii, które mogą się tam znajdować. Istnieje ciągły spór o to, jak ma wisieć, jednak w tej pozycji jest to dużo łatwiejsze w użytkowaniu.

#9 Używanie perfum tylko za uszami i na szyi

Nie ma konieczności używania perfumy na nadgarstku, ponieważ wytwarza ciepło, powodując tym samym bardziej lotne nuty zapachów i bardzo szybko wyparowuje.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować