×

9 rad profesjonalisty, które pomogą ci idealnie wyglądać na zdjęciu!

Jesteśmy już przyzwyczajeni do pozowania do zdjęć tak mocno, że trudno sobie wyobrazić żeby było inaczej. Jednak w większości przypadków sprowadza się to do szybkiego selfie. Zupełnie inaczej jest dać się sfotografować bez polegania na tysiącach filtrów, które naprawią mankamenty naszej urody. Tylko profesjonalnie zrobione zdjęcie może w pełni oddać to, jak wyglądamy, pokazując cechy, które czynią nas atrakcyjnymi.

Poniżej kilka rad profesjonalnego fotografa, które pomogą ci wyjść idealnie na zdjęciu!

Unikaj robienia zdjęć pod niskim kątem

profesjonalne-zdjęcia

Zdjęcie zrobione pod niskim kątem dodaje kilka kilogramów więcej. Portret najlepiej jest robić na poziomie oczu, masz wtedy pewność, że nie będziesz wyglądać jakbyś miała drugą brodę 🙂

Nie rób zdjęć z góry

profesjonalne-zdjęcia2

Wysoki kąt sprawi, że twoja głowa będzie wyglądać nieproporcjonalnie w porównaniu z resztą ciała. Robiąc zdjęcie z góry ryzykujesz portret jak Kot w Butach ze Shreka .

Wybierz „lepszy” profil

profesjonalne-zdjęcia3

Prawie każdy z nas ma asymetryczną twarz. Najlepiej jeśli wybierzesz profil, który w twoim mniemaniu prezentuje się lepiej na zdjęciach.

Nie zasysaj policzków

profesjonalne-zdjęcia9

Zasysanie policzków, by wydawały się mniej widoczne, nie jest najlepszą opcją. Lepiej będzie odwrócić twarz o trzy czwarte z dala od aparatu i przycisnąć język do podniebienia.

Opanuj mruganie

profesjonalne-zdjęcia4

Szerokie otwieranie oczu i podnoszenie brwi sprawi, że na zdjęciu będziemy wyglądać na zaskoczonych. Podczas sesji staraj się lekko zwęzić oczy, jeśli boisz się, że mrugniesz. Twoje gałki oczne będą zrelaksowane, a ty będziesz wyglądać na pewną siebie.

Nie zniżaj głowy

profesjonalne-zdjęcia5

Nie tylko wyglądasz jakbyś komuś groziła, ale twój nos wydaje się większy. Zdjęcie wyjdzie zdecydowanie lepiej, jeśli będziesz spoglądać w obiektyw.

Podnieś brodę

profesjonalne-zdjęcia6

Robiąc zdjęcie z profilu, podnieś brodę do góry. Prosty trik, a na zdjęciu twoja twarz będzie wyrażała więcej. W ten sposób również szyja będzie smuklejsza.

Nie wydymaj warg

profesjonalne-zdjęcia7

Posyłając całusa do aparatu, staraj się nie przesadzać. Nie rób „kaczego dzióbka”, nie chcesz chyba wyglądać jak świeżo po botoksie ust.

Uśmiechaj się naturalnie

profesjonalne-zdjęcia8

Delikatny uśmiech prezentuje się zdecydowanie lepiej niż wymuszony od ucha do ucha. Co więcej, w przypadku szerokiego uśmiechu na twojej twarzy pojawiają się zmarszczki.

Pamiętaj jednak, że sporo zależy od zdolności fotografa i tego jak się czujesz przed obiektywem. Powodzenia w sesjach!

Może Cię zainteresować

zamknij