Kategorie Lajfhaki

Prosty i całkowicie legalny sposób, dzięki któremu unikniesz płacenia zaległego abonamentu RTV

Nie ma nic bardziej denerwującego jak płacenie podatków, ubezpieczeń oraz rachunków za abonament radiowo-telewizyjny. Dokumentacja oraz ciągłe koszty stresują każdego Polaka. Jak w takim razie poradzić sobie kiedy Poczta Polska wysyła Ci wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu?

Jeśli nie umieścimy opłaty PP będzie musiała złożyć wniosek o egzekucje należności do Urzędu Skarbowego. Jednak istnieje pewien sposób jak anulować opłatę w sposób legalny

Mecenas Maksymilian Markowski w rozmowie dla Magazynu Businessman tłumaczy jak w pełni legalnie anulować wezwanie do zapłaty należy wysłać do Poczty Polskiej pismo i następującej treści:

W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy.

Zastanawiasz się jak to możliwe?

Mecenas Markowski kontynuuje:

Rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 roku, stanowi, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Od tego czasu Poczta Polska miała obowiązek w ciągu roku nadać odbiornikom indywidualne numery identyfikacyjne o czym musiała powiadomić ich właścicieli. W przeciwnym razie, nie ma podstaw ściągać opłat.

Wiele osób nie ma pojęcia, że można uniknąć płacenia i w obawie przed konsekwencjami woli uiścić odpowiednią kwotę na wskazany adres. Dzięki wysłaniu pisma o powyższej treści Poczta Polska powinna odpowiedzieć, powołując się na art. 73 KPA:

„Na podstawie ponownej analizy sprawy, uznano, że rejestracja odbiornika telewizyjnego nie dotyczy Pani osoby. Wysłane upomnienie o zaległościach w opłatach nie ma uzasadnienia.”

Dzieje się to ze względu na to, że Poczta Polska kilka lat temu zbagatelizowała Rozporządzenie ministra transportu i obecnie nie ma żadnych podstaw do ściągania zaległości.