×
Wirtualna Polska

Aby wyczyścić mocno zabrudzony po majówce ruszt grilla, wystarczy 1 produkt z kuchni

Sezon grillowy rozpoczął się już na dobre. Jeśli nie czyścisz swojego sprzętu na bieżąco po każdorazowym użyciu, to pewnie pozostało na nim dużo brudu i przypieczonych resztek. Pokażemy ci, jak wyczyścić ruszt grilla z nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ruszt grilla jest miejscem, gdzie zbiera się najwięcej resztek. Jeśli je tak po prostu pozostawisz, to przy najbliższych grillowaniach będą wytapiały się z nich i spalały na węglach trujące związki chemiczne, które zanieczyszczą i zatrują przyrządzane przez ciebie jedzenie. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze bardzo dokładnie wyczyścić ruszt. Jest prosty sposób, który pozwala poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi resztkami.

Jak wyczyścić ruszt grilla, kiedy jest naprawdę brudny?

Najprostszym, ale zarazem bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się trudnych, zapieczonych na ruszcie resztek jest użycie tabletek do zmywarki. Kostki te są zazwyczaj skupiskiem skondensowanych detergentów o bardzo dużej sile czyszczenia. Wystarczy, że zamoczysz ruszt w wodzie (najlepiej niedługo po tym, jak grill był używany i ruszt nie wystygł jeszcze w pełni). Następnie odpakuj pojedynczą kostkę do zmywarki i po prostu weź do ręki. Teraz możesz zabrać się za szorowanie.

Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. gettyimages

Jak wyczyścić mocno zabrudzony ruszt grilla, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: To sygnał, że możesz skończyć wypalanie grilla gazowego, jeśli go tak czyścisz. Wiele osób o tym nie wie

Czyszczenie rusztu grilla kostką do zmywarki

Zacznij nią szorować całą powierzchnię rusztu. Tam, gdzie będzie to konieczne, skup się na najbardziej opornych zabrudzeniach. Zejdą dużo łatwiej niż gdybyś użył tradycyjnych środków (np. płynu do mycia naczyń). Możesz sobie pomóc szorstką gąbką, ale zazwyczaj sama tabletka do zmywarki daje sobie świetnie radę. W stosunkowo krótkim czasie powinieneś uwinąć się z całą robocizną. Na koniec przepłucz dokładnie ruszt pod bieżącą wodą (ciepłą lub letnią). Przy tej metodzie czyszczenia musisz pamiętać jednak o jednym — kostka do zmywarki nie należy do najbardziej naturalnych środków. Dlatego tak bardzo ważne jest dokładne opłukanie rusztu po zakończeniu czyszczenia. Jeśli ten etap zaniedbasz, to do twoich potraw przy następnym grillowaniu może przeniknąć wiele trujących związków.

Jak wyczyścić ruszt grilla z trudnych zabrudzeń, fot. gettyimages

Jak wyczyścić ruszt grilla z trudnych zabrudzeń, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Nie grillujesz w piekarniku, bo kapiący tłuszcz wszystko brudzi? Ten trik to odmieni!

7 sposobów na udanego GRILLA. Wypróbuj je koniecznie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować