Kategorie GenialneModaPomysły

Adidas idzie na wojnę z plastikiem. Do produkcji swoich butów marka używa śmieci z oceanów

Czy zdajesz sobie sprawę, że do roku 2050 w oceanie będzie zdecydowanie więcej plastiku niż ryb i stworzeń morskich? Problem obecności plastiku w naszym życiu jest poważny i jeśli nic z tym nie zrobimy, plastik będzie można znaleźć nawet na dnach największych głębin morskich… Niestety te smutne statystyki są prawdziwe, dlatego też wiele firm zaczyna współprace z organizacjami, które dbają o środowisko.

Duże marki wycofują plastik z produkcji, a niektórzy (dosłownie) idą o krok dalej mają na nogach buty wykonane z… recyklingowanego plastiku!

instagram.com/freetheoceanofficia

Na taki pomysł wpadła firma Adidas, która we współpracy z organizacją Parley for the Oceans, zdecydowała się na dołączenie do setek firm walczących o czystość wód morskich. Dzięki tej współpracy, powstał nowy model butów (a także cała seria ubrań!), który został wykonany z plastiku z recyklingu!

adidas.pl

Członek zarządu, Eric Liedtke, powiedział w swoim komunikacie:

Dzięki produktom Adidas wykonanym z plastiku uzyskanego z recyklingu, oferujemy naszym konsumentom nie tylko wygląd, funkcjonalność czy jakość, ale także prawdziwą wartość, ponieważ każdy but ma niewielki wkład w ochronę naszych oceanów .

adidas.pl

Cała inicjatywa rozpoczęła się w 2017 r, a w 2018 roku Adidas zwiększył sprzedaż swojego produktu czterokrotnie! Takie wyniki są naprawdę niezwykłe, biorąc pod uwagę, że sprzedano miliony par butów wykonanych z plastiku oceanicznego. W 2019 roku, w ramach partnerstwa z Parley for the Oceans, Adidas chce zwiększyć produkcję butów z 5 milionów na 11 milionów! To oznacza, że plastik wyłowiony z oceanów zostanie przetworzony na designerskie buty sportowe.

instagram.com/environmental_lookout

To nie jedyne działanie Adidasa, niedawno firma podpisała Kartę Ochrony Klimatu dla Przemysłu Mody, a to oznacza, że do 2030 roku, zmniejszy emisję gazów cieplarnianych o 30 procent. Z kolei do 2024 roku, chce używać materiałów z recyklingu do produkcji pozostałych elementów garderoby, a od 2016 roku w markowych sklepach nie spotkasz się z plastikową torbą na zakupy.

adidas.pl

Co do samej kolekcji Adidas x Parley… Buty wykonane są z plastikowych śmieci zebranych z odległych plaż i społeczności przybrzeżnych, co jest wspaniałym działaniem na rzecz środowiska, niestety nie każdego będzie stać na parę sportowych butów z tej serii, ponieważ buty ceny wahają się od 400 zł do 1300 zł!

adidas.pl

Co myślisz o takim pomyśle? Czy wyławianie plastiku z oceanów i tworzenie z nich odzieży sportowej, to dobry pomysł? Kupiłbyś parę butów z tej linii? Daj nam znać w komentarzach na Facebooku!

To również może Cię zainteresować:

1) Te kolorowe buty powstały z niecodziennego tworzywa! Nie uwierzysz z czego są zrobione!

2) Ekologiczna wyszukiwarka internetowa – Ty szukasz haseł, oni sadzą drzewa

3) 20+ ekologicznych rozwiązań, które ratują planetę. Warto zacząć je stosować