×

Nie mogła poradzić sobie z uciążliwym, brzydkim zapachem spod pach. Ale ten trik ją uratował!

Wydajesz masę pieniędzy na antyperspiranty, a okazuje się, że i tak Cię zawodzą? Wpadasz w panikę, bo wydaje Ci się, że nie ma już dla Ciebie ratunku?

Jesteś w błędzie!

Na szczęście istnieją proste i naturalne sposoby, dzięki którym znów będziesz czuć się komfortowo i nie będziesz martwić się o to, czy brzydko pachniesz.

Dziewięć naturalnych sposobów na to, aby zadbać o swoją higienę!

1

1. Przestań golić się tak często.

Z jakiegoś powodu całe nasze ciało jest owłosione. Gdy używamy maszynki do golenia, podrażniamy skórę, korzystając do tego z płynów i kremów do golenia. Wzrasta także szansa na pojawienie się bakterii, a tym samym działa to drażniąco na skórę. Włosy z kolei wchłaniają nieprzyjemny zapach.

1

2. Ocet jabłkowy.

Wlej do butelki ze sprayem odrobinę soku z cytryny, trochę wody i ocet jabłkowy i spryskaj nim pachy rano. W ramach odświeżenia możesz to robić także w ciągu dnia.

2

3. Naturalne mydło.

Można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, stosując naturalne mydło. Najlepsze są te ręcznie robione z koziego mleka.

3

4. Soda oczyszczona.

Większość z was używa sodę oczyszczoną, aby pozbyć się zapachów z lodówki lub dosypując trochę do prania, więc dlaczego nie można użyć jej w codziennej higienie? Dodaj odrobinę skrobi kukurydzianej do sody i nanieś na pachę. Zobaczysz, że będziesz czuć się świeżo przez cały dzień. Użyj tyle, ile uważasz za słuszne. Nałóż preparat przed założeniem ubrania.

4

5. Alkohol.

Użyj bezzapachowego alkoholu! Wlej do butelki ze sprayem i spryskaj pachę tuż przed ubraniem się. Pozbędziesz się przykrego zapachu i bakterii.

5

6. Olej z drzewa herbacianego.

Stosowany jako środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy od setek lat. Wymieszaj naturalną wodę różaną z kilkoma kroplami olejku i spryskaj miksturą pachy.

6

7. Nadtlenek wodoru.

Wymieszaj wodę lub naturalną wodę różaną z nadtlenkiem wodoru i wyeliminuj nieprzyjemny zapach w sposób naturalny i zdrowy.

8. Cytryna.

Cytryna to doskonały owoc, który pomoże wyeliminować nieprzyjemne zapachy i przy okazji wyrównuje poziom pH skóry. Umieść plasterek cytryny pod pachami trzymając go tam przez 15 minut i ciesz się świeżością przez cały dzień.

7

9. Limonka.

Wyciśnij sok z limonki i natrzyj nim pachy. Zabije bakterie i przy okazji świetnie pachnie. Limonka długo utrzymuje świeżość, dlatego jedna wystarczy Ci na tydzień, jeśli będziesz ją odpowiednio przechowywać.

8

Uwaga: Wszystkie informacje nie powinny być interpretowane jako zapewnienie. Najlepiej działać w porozumieniu od lekarza specjalisty.

Może Cię zainteresować

zamknij