×
Wirtualna Polska

Przebrania i tańczący faceci to kicz. Są też lepsze hity na wieczór panieński niż limuzyna

Organizacja wieczoru panieńskiego to duże wyzwanie. Możliwości jest mnóstwo, ale co się sprawdzi, a co zakończy katastrofą? Podpowiadamy, które atrakcje na wieczorze panieńskim będą pewniakami, a które lepiej sobie odpuścić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wieczór panieński to ostatnie przed ślubem spotkanie panny młodej z koleżankami. Przyjęło się, że to okazja, żeby ostatni raz zaszaleć przed rozpoczęciem statecznego życia małżeńskiego. Za organizację imprezy odpowiada świadkowa i to na jej głowie jest znalezienie najlepszych atrakcji na wieczór panieński. Jeśli stoisz przed takim wyzwaniem, sprawdź, jakie są najlepsze i najgorsze pomysły na spędzenie tego wieczoru.

Jak zabrać się za organizację wieczoru panieńskiego?

Atrakcje na wieczorze panieńskim zwykle mają być dla panny młodej niespodzianką. Warto jednak wcześniej wysondować, czego bohaterka wieczoru oczekuje, a w czym wolałaby nie uczestniczyć. Najlepiej dopasować plan imprezy do jej gustu i upodobań. Większość kobiet odpowiadających za organizację wieczoru panieńskiego konsultuje się również z innymi zaproszonymi paniami i wspólnie z nimi decyduje, co wybrać. Jedna z ważnych decyzji dotyczy tego, czy wieczór panieński ma być imprezą stacjonarną, czy może lepszy byłby wspólny wyjazd na weekend. To w dużej mierze rzutuje na koszty całego przedsięwzięcia.

Atrakcje na wieczorze panieńskim mogą być bardzo zróżnicowane. Fot. Pexels

Atrakcje na wieczorze panieńskim mogą być bardzo zróżnicowane. Fot. Pexels

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Monetę w bucie czy okruch chleba w kieszeni? Co mieć przy sobie w dniu ślubu?

Jakie są najlepsze atrakcje na wieczorze panieńskim?

Obecnie większość panien młodych oczekuje imprez z klasą, a nie klubowego szaleństwa. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim imprezy plenerowe, takie jak ogniska czy pikniki. Oczywiście taka impreza wypali tylko w przypadku odpowiedniej pogody, dlatego dobrze mieć jakiś plan B w postaci miejsca, do którego można w ostatniej chwili przenieść imprezę. Popularną atrakcją są gry miejskie, które świadkowa i uczestniczki same opracowują. Panna młoda ma zazwyczaj do odgadnięcia kilka zagadek, zanim dotrze na miejsce właściwej imprezy. Coraz większą popularnością cieszą się również warsztaty, np. kulinarne, florystyczne lub robienia makram. Nieco droższą opcją jest zorganizowanie imprezy na jachcie, wynajęcie na weekend domku w jakimś urokliwym miejscu lub wspólny wyjazd do spa. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie fotografa, który uwieczni wszystko na zdjęciach, a być może również zrobi pannie młodej i jej koleżankom niezapomnianą sesję zdjęciową.

Atrakcje na wieczorze panieńskim mogą obejmować np. wynajęcie jachtu. Fot. Pexels

Atrakcje na wieczorze panieńskim mogą obejmować np. wynajęcie jachtu. Fot. Pexels

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jakie atrakcje nie powinny pojawić się na wieczerze panieńskim?

Niektóre pomysły na wieczór panieński, choć w pierwszej chwili wydają się zabawne i ciekawe, mogą okazać się niewypałem. Inne mogą sprawić, że panna młoda lub któraś z uczestniczek imprezy będzie czuła się niekomfortowo.

  • Kiepskim pomysłem są atrakcje zakładające udział tylko dla panny młodej, np. masaż czy lot balonem. Bohaterka wieczoru ma spędzać ten czas z przyjaciółkami, a nie samotnie. Prawdopodobnie nie będzie zachwycona, kiedy zostawicie ją samą na godzinę lub dłużej. Nie jest też do końca jasne, co miałyby w tym czasie robić pozostałe uczestniczki imprezy.
  • Raczej powinnyście odpuścić sobie sporty ekstremalne i inne aktywności, które mogą spowodować kontuzje (np. trampoliny). Panna młoda mogłaby nie być szczęśliwa, gdyby przyszło jej kroczyć do ołtarza z ręką lub nogą w gipsie.
  • Dziwaczne przebrania są już raczej passe. Jeśli chcecie, by panna młoda wyróżniała się w tłumie, możecie poprosić ją o ubranie się w jasny strój, a same założyć coś ciemniejszego. Dobrym pomysłem (szczególnie na imprezę plenerową) jest również zamówienie żywego wianka, w którym panna młoda będzie prezentować się pięknie i z klasą.
  • Wieczór panieński to kiepski moment na kuchenne eksperymenty. Bez względu na to, czy same przygotowujecie przekąski, czy idziecie do restauracji, lepiej postawić na sprawdzone dania. Egzotyczne potrawy i dania eksperymentalne mogą sprawić, że przez całą imprezę będziecie borykać się z niestrawnością.
  • Zabawy i quizy to na wieczorach panieńskich norma. Uważajcie jednak, by nie wyszło żenująco. Nie stawiajcie panny młodej w niezręcznej sytuacji, nalegając np. by podrywała obcych mężczyzn lub robiła inne rzeczy wymagające od niej wyjścia daleko poza jej strefę komfortu.
  • Choć utarło się, że dobrą atrakcją na wieczór panieński jest striptiz, lepiej go sobie odpuścić. Wiele panien młodych wcale nie czerpie przyjemności z oglądania obcych mężczyzn w negliżu.

 

Zobacz również: Ile dać w kopertę na wesele w 2023 roku? Kwoty dla młodej pary z zeszłego roku są nieaktualne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować