×

9 cech, które kobiety uważają za najbardziej pociągające u mężczyzn! Wygląd to nie wszystko

Każdy człowiek jest inny i nic dziwnego, że mamy odmienny zmysł estetyczny oraz, że podobają nam się różne rzeczy. Mimo tego, że każdy ma swój gust, to naukowcy twierdzą, że niektóre cechy wydają się bardziej atrakcyjne niż inne i to właśnie to świadczy o tym. czy dany mężczyzna bardziej spodoba się kobiecie, czy też nie. Wygląd fizyczny to nie wszystko, na co zwracają uwagę kobiety, oto 9 rzeczy które uważane są u mężczyzny za atrakcyjne.

#1 Praca w odpowiedzialnym zawodzie

Nic dziwnego, że nasza kariera zawodowa jest tak ważna. Zależy od niej nie tylko ilość zarobionych pieniędzy, ale również nasze życie miłosne! Okazuje się, że według statystyk przeprowadzonych dzięki aplikacji „Tinder”, więcej kobiet chętniej spotyka się z mężczyznami, którzy mają poważne prace. Do najgorętszych zawodów należy: lekarz, strażak, policjant, prezenter radiowy lub telewizyjny, model, trener personalny, inżynier czy nauczyciel z kolei mężczyźni bardziej cenią kobiety, które pracują jako pielęgniarka, psycholog, nauczycielka, stewardessa, menadżer, specjalista od social mediów i komunikacji, modelka, architekt.

#2 Posiadanie psa

Na uniwersytecie w Izraelu przeprowadzono badania dotyczące tego czy osoby posiadające kota lub psa są bardziej podatni na bycie w krótkim związku. Osoby zaangażowane w eksperyment, podzielono na dwie grupy mężczyzn – tych którzy posiadają koty („kociarze”) oraz tych którzy mają psy („psiarze”). Wyniki dowiodły, że „kociarze” są niewierni i częściej kłócą się ze swoimi partnerkami, przez co ich związki trwają krócej. Z kolei „psiarze”, ciężej pracują i dbają o swoje dzieci. Mimo tego, że właściciele psów są potencjalnymi partnerami na długoterminowy związek, to kobiety uważają, że mężczyźni którzy zachowują się jak „kociarze”, lecz mają psa są bardziej atrakcyjni niż ojców z psami.

#3 Efekt George Clooney’a

Badania naukowe sugerują, że kobiety wolą starszych mężczyzn. Przeważnie kobiety, szukając swojego partnera, patrzą nie tylko na jego wygląd fizyczny, ale również niezależność finansową oraz doświadczenie życiowe. Oczywiście mówi się również, że „faceci są jak wino” i z wiekiem są lepsi, a siwe włosy czy zmarszczki, dodają im uroku. Starsi mężczyźni mają więcej możliwości do podkreślenia swojego statusu oraz podzielenia się życiowymi historiami. Niektórzy psychologowie twierdzą, że te czynniki działają na kobiety, dlatego też nazywają ten efekt, „efektem Clooney’a”.

#4 Granie niedostępnego

W magazynie naukowym „Psychological Science” opublikowano badania, które dowodzą, że zgrywanie niedostępnego i trudnego do zdobycia, faktycznie może przynieść korzyści w romantycznych kontaktach z kobietami. Jeśli mężczyzna nie pokazuje tego czy naprawdę lubi daną kobietę, czy też nie, naprawdę ją intryguje, dlatego też bardziej interesuje się daną osobą. Kobieta nie może przestać myśleć o danym facecie, a to wszystko przez to, że nie wie jakie on ma w stosunku do niej zamiary i jakimi uczuciami ją darzy.

#5 Noszenie koszulki z literą

pinterest.com

Według badań przeprowadzonych przez grupę z Nottingham Trent University, jedna modowa sztuczka może pomóc Ci zdobyć kobiece serca. Naukowcy są zdania, że noszenie białej koszulki z dużą, czarną literą T, może sprawić, że mężczyzna staje się nawet 12% bardziej atrakcyjny dla kobiet. Wytłumaczeniem tej teorii jest iluzja, którą tworzy dana litera. T sprawia, że ramiona wyglądają na szersze, a talia wygląda na szczuplejszą. Wygląda na to, że nie trzeba drogich ubrań, aby spodobać się kobiecie – wystarczy prosty T-shirt.

#6 Zachowanie dystansu

Badania przeprowadzone na British Columbia, dowodzą, że zamyśleni i bardziej tajemniczy mężczyźni są bardziej atrakcyjni dla kobiet. Kobiety, które odpowiadały na pytania, jakich mężczyzn wolą, mówiły, że Ci zamyśleni wydawali się bardziej emocjonalni, dumni, a nawet silniejsi. Z kolei uśmiech i szczęście były oceniane jako najmniej atrakcyjne zależności. Badania oparto na pierwszym wrażeniu, jakie mężczyźni zrobili na badanych kobietach, dlatego też nie oznacza to, że ciągle rozmyślający i milczący faceci staną się dobrym materiałem na chłopaka czy męża. Mimo to, wygląda na to, że stereotyp o „złych chłopcach” się sprawdza.

#7 Zdjęcia z przedmiotami świadczącymi o wysokim statusie majątkowym

Badanie przeprowadzone przez University of Wales Insitute wykazało, że mężczyźni mogą zwiększyć swoją atrakcyjność poprzez pewną manipulację. Wystarczy, że facet zapozuje przy np. samochodzie lub w pięknej posiadłości i już jest inaczej postrzegany przez kobiety. W badaniu sprawdzono czy mężczyźni sfotografowani w luksusowym apartamencie są lepiej odbierani przez płeć przeciwną – założenie naukowców się sprawdziło!

#8 Niski, zaspany głos

Naukowcy sprawdzili również jak kobiety reagują na męskie głosy. W badaniach starano się zrozumieć, które dźwięki uważane są za bardziej atrakcyjne. W rezultacie kobiety oceniały głębokie, niskie głosy męskie jako bardziej kuszące. Naukowcy mają na to proste wyjaśnienie, które opiera się na wielkości ciała. Mężczyźni uważają, że wysokie głosy kobiece są bardziej atrakcyjne, ponieważ otrzymują sygnał, że kobieta ma drobne ciało. Z kolei kobiety uważają, że właściciele niskich głosów, są dobrze zbudowani. Jeszcze jedną ważną cechą jest tempo mówienia i oddech. Kobiety sądzą, że senny głos jest atrakcyjniejszy, ze względu na to że mężczyzna na pewno jest mniej agresywny.

#9 Noszenie czerwonego koloru

#rome #roma #colosseum #colosseo #lifestyle #selfie #redshirt

Post udostępniony przez stefan ombas (@ombas_stef)

Eksperyment wykazał, że mężczyźni ubrani na czerwono są bardziej atrakcyjni. Tak samo działa kolor zielony, szary czy niebieski. Kolor czerwony niesie ze sobą nieco amatorskie znaczenie w relacjach damsko-męskich. Ludzie z różnych kultur uważają ten kolor za kolor namiętności i miłości. W badaniach wspomniano, że czerwony jest symbolem autorytetu, siły i wysokiego statusu. Podobno ta barwa pozwala czuć się bardziej pewnym siebie, dlatego też kobiety postrzegają mężczyzn ubranych na czerwono jako bardziej atrakcyjnych.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować