Kategorie DomDom i ogród

Atrapa kominka DIY – zmieści się nawet w małym salonie!

Długie jesienne i zimowe wieczory to idealny czas na leniwe wylegiwanie się przed kominkiem, prawda? Nastrój takich chwil jest niesamowity. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na prawdziwy kominek. Co wtedy? Projektantka wnętrz Rebecca znalazła na to sposób.

Kominkowa atrapa

Wiem, że słowo „atrapa” nie ma pozytywnego wydźwięku, ale w tym przypadku… Zresztą, po prostu zobaczcie te zdjęcia.

Proces przygotowania kominkowej atrapy nie jest bardzo trudny i dla upragnionego, nastrojowego efektu warto nad tym rozwiązaniem pomyśleć, czyż nie? Można przygotować ją samemu budując drewniany stelaż, a później obklejając go lub malując tak, jak podpowiada nam nasza wyobraźnia… To rozwiązanie dla tych, którzy kochają sami przygotowywać ozdoby do swojego domu.

Przygotowywanie drewnianego stelaża

pinterest

Trochę pracy i atrapa gotowa

pinterest

Dla tych bardziej leniwych też mamy podpowiedź… W sieci znajdziecie mnóstwo gotowych atrap kominkowych. Wystarczy dobrze poszperać i wybrać tę, która najbardziej Wam odpowiada.

Idealny do mieszkania!

To rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze jest o wiele tańsze, a dodatkowo, kiedy tylko nam się znudzi z łatwością możemy taką atrapę kominkową zdemontować. Jednak to jeszcze nie wszystko! Idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie zamontowanie prawdziwego kominka graniczy z cudem. W dodatku te możliwości aranżacyjne… Masz ochotę na świeczki, to je zapalasz, chcesz zwykłe lampki choinkowe lub cotton balls’y, kupujesz i zaświecasz…

Chwytajcie kilka inspiracji:

1. Elegancka biel i cały łańcuch światełek

pinterest

2. Atrapa ze sprytnie zaaranżowanymi schowkami

pinterest

3. Idealnie dopasowany w narożniku

pinterest

4. Zieleń i asymetryczne kafelki

pinterest

5. Wbudowane lustro optycznie powiększy przestrzeń

pinterest

6. Połączenie drewna i cegieł

pinterest

7. Mnogość zdobień i detali

pinterest
Źródło: pl.pinterest.com | Fotografie: pl.pinterest.com