×

NIE trzymaj nóg na desce rozdzielczej. Może się to skończyć tragicznie!

Audra Tatum od dawna kładła nogi na desce rozdzielczej samochodu, kiedy jechała jako pasażerka. Teraz, kiedy uległa poważnemu wypadkowi, wie, że popełniała w ten sposób straszliwy błąd.

Tego dnia podróżowała wraz z mężem i ich 10 letnią córką. Tatum nie miała zapiętych pasów, a jej nogi tradycyjnie już wylądowały na desce rozdzielczej pojazdu. Mimo wielu uwag mężczyzny, kobieta nic sobie z tego nie robiła i za każdym razem ignorowała jego ostrzeżenia.

Niestety, podczas gdy oboje jechali odebrać swoich dwóch synów, ulegli poważnemu wypadkowi – przeżyli zderzenie czołowe z drugim pojazdem.

Wybuch poduszek powietrznych odrzuciły nogi Tatum z taka siłą, że dosłownie wylądowały na jej głowie skręcając jej kostkę, łamiąc kość udową, nos i ramię.

AudraHunterTatum/GoFundMe

Specjaliści uważają, że gdyby stopy kobiety nie znajdowały się wtedy na desce samochodu, nie doznałaby żadnych poważniejszych obrażeń.

Żałuję tego każdego dnia, bo gdy chodzę, wciąż czuję w nodze ból. Nie siadajcie tak – wspomina Audra.

Choć od wypadku minęły dwa lata, Tatum wciąż zmaga się bólem kończyn. Dzisiaj kobieta stara się ostrzec innych, aby nie popełniali tego błędu co ona, tym bardziej, że wśród Amerykanów to dość popularny sposób rozsiadania się w samochodzie.

W tej sprawie postanowili wypowiedzieć się również pracownicy straży pożarnej z Chattanoogi:

Jeśli podczas jazdy trzymasz stopy na desce rozdzielczej i przydarzy ci się wypadek, poduszka powietrzna może odrzucić nogi z taką siłą, że twoje kolana wylądują w oczodołach.

Możemy mieć tylko nadzieję, że ostrzeżenia nie pójdą na marne. Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś w ten sposób, weź to sobie głęboko do serca zanim będzie za późno.

Może Cię zainteresować

zamknij