×

Japoński przewoźnik przemienił autobus miejski w mobilną saunę. Niespotykany recykling

Znane są historie ludzi, którzy przekształcali stare autobusy w domy na kółkach. Ale pomysł przerobienia autobusu miejskiego na saunę mógł narodzić się tylko w Japonii. 😉

Metamorfoza po japońsku

Shinki Bus to firma transportowa świadcząca swe usługi w mieście Himeji i jego okolicach (prefektura Hyōgo). Wraz z rozpoczęciem się pandemii koronawirusa, Japonię zaczęło odwiedzać coraz mniej turystów, a ludność lokalna przestała intensywnie się przemieszczać. W związku z tym przewoźnik odczuł spadek swoich dochodów. Nie zamierzał jednak stać w miejscu i wpadł na pewien pomysł.

sauna_bus/twitter

Drewno i jasne barwy

Shinki Bus przekształcił swój nieużywany już autobus w mobilną saunę parową. Nazwana została Sabus (od słów sauna i autobus). Z wnętrza wyjęto siedzenia i zastąpiono je eleganckimi, drewnianymi ławkami. Ściany wyłożono ciemnymi panelami oraz pomalowano na jasne kolorowy. Zachowano obręcze przeznaczone do trzymania się podczas jazdy, a po naciśnięciu przycisku informującego kierowcę o chęci opuszczenia autobusu, uruchamia się strumień wody, który spada na kamień. W ten sposób tworzy się para.

Przed renowacją

jgbthai/twitter

Po renowacji

sauna_bus/twitter

Dla ludzi

Sabus ma zostać oddany do użytku w lutym 2022 roku. Z mobilnej sauny wszyscy chętni będą korzystali podczas publicznych wydarzeń. Przewoźnik planuje przerobić swoje inne autobusy na mobilne stacje kąpielowe oraz miejsca opieki dziennej. Miałyby docierać do ludzi mieszkających na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi.  

jgbthai/twitter

Wnętrze mobilnej sauny

sauna_bus/twitter

Przycisk uruchamiający strumień wody

jgbthai/twitter

Co myślisz o tym projekcie?

Dwupiętrowy autobus zamieniony w dom z kominkiem i wanną! Rewelacyjne wnętrze zachwyca

genialne

15 powodów przez które Japonia jest inna od reszty Świata! Każdy turysta kocha ten kraj

genialne
Źródła: soranews24.com, www.designboom.com

Może Cię zainteresować

zamknij