Kategorie Lajfhaki

Firma zamienia pestki awokado w jednorazowe sztućce. Ich rozkład zajmuje tylko 240 dni!

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego jak człowiek szkodzi Ziemi. Codziennie produkuje się tony plastiku i tworzyw sztucznych, które po wyrzuceniu do kosza magicznie nie znikają, lecz trafiają do oceanów lub na przepełnione wysypiska śmieci.

instagram.com/biofase

Obecnie wiele osób walczy z używaniem jednorazowego plastiku, stara się zmniejszyć jego użycie oraz wprowadzić w swoje życie więcej metod recyklingu. Powstają też firmy, które w nowoczesny sposób wykorzystuje naturalne zasoby planety do tworzenia materiałów jednorazowych.

Jedną z nich jest meksykańska firma Biofase, która do produkcji jednorazowych sztućców używa owoce awokado!

Firma zamienia pestki awokado w jednorazowe sztućce. Ich rozkład zajmuje tylko 240 dni!
technologyreview.es

Kiedy Scott Munguía zaczął studiować inżynierię chemiczną, nigdy nie myślał, że wkrótce zrewolucjonizuje przemysł biodegradowalny. Wszystko zaczęło się od projektu klasowego. Podczas zajęć Scott postanowił znaleźć sposób aby przekształcić awokado w przedmioty wielorazowego użytku. Okazało się, że to dobry pomysł, nie tylko na zaliczenie projektu, ale także na rozpoczęcie własnego biznesu!

Wkrótce Scott wraz z dwójką przyjaciół założył firmę Biofase

instagram.com/biofase

Zadaniem firmy jest odzyskiwanie pestek awokado, które stanowią znaczną część meksykańskich odpadów przemysłowych, a następnie przetworzenie ich w wielorazowe sztućce czy słomki. Z racji tego, że kuchnia meksykańska jest słynna z guacamole oraz olejów wytłaczanych z awokado, dlatego też Biofase nie ma problemu z pozyskiwaniem materiałów.

Firma produkuje noże, widelce, łyżki oraz słomki, które w 100% ulegają rozkładowi biologicznemu i rozkładają się w ciągu 240 dni! To naprawdę niesamowity wynik biorąc pod uwagę, że plastikowe naczynia ulegają degradacji po tysiącu lat!

instagram.com/biofase

Produkty wykonane z bioplastiku, może ponownie stać się użytecznym dla natury i Ziemi. Obecnie firma ciągle się rozwija, codziennie tworzy blisko 300 – 400 ton sztućców i słomek, a w planach ma także uruchomienie produkcji talerzy i pojemników na żywność.

Co sądzisz o tym pomyśle? Jak sam starasz się dbać o środowisko? Daj nam znać w komentarzu!

Źródło: brightside.me | Fotografie: reddit.com