×
Wirtualna Polska

Babcia zawsze mówi: użyj tego proszku, a zapomnisz o smugach na szybach. To działa!

Mycie okien to ważny element domowych porządków. Brudne szyby nie wyglądają estetycznie — szczególnie, kiedy pod słońce widać smugi. Nie pomogą tu efektowne firany ani rolety. Podpowiemy ci skuteczny sposób na okna bez smug.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiemy, że mycie okien nie jest ulubioną czynnością, a smugi mogą bardzo do tego zniechęcić. Dlatego mamy dla ciebie rozwiązanie, dzięki któremu zapomnisz o brudnych szybach. Wystarczy jeden składnik, który masz w swojej szafce kuchennej.

Jak umyć okna bez smug?

Smugi są dość uciążliwe i pojawiają się zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze okna są już czyste. Wtedy zaczynamy odczuwać frustrację i wydaje nam się, że zmarnowaliśmy czas na porządki. Wiemy, że to nic przyjemnego, dlatego poszukaliśmy sposobu na to, jak zapobiec pojawianiu się smug. Z pomocą, jak już nieraz bywało, przyszła nam babcia, która zna różne domowe sztuczki na czyste okna. Okazuje się, że najlepszy środek do mycia szyb można znaleźć w szafce kuchennej!

sposób na okna bez smug, fot. freepik

sposób na okna bez smug, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Tym trikiem z TikToka umyjesz bez problemu nawet bardzo duże okna!

Domowy sposób na czyste okna

Czyszczenie szyb okiennych nie musi być uciążliwe ani czasochłonne. Wystarczy, że zastosujesz sprawdzony trik na mycie okien. Stosując go, zapomnisz o smugach — nie tylko na oknach, ale też lustrach. Dzięki temu zrezygnujesz z używania chemii sklepowej. Jak zrobić domowy środek do mycia okien? Wystarczy, że weźmiesz: butelkę plastikową (1-1,5 litrową), mąkę ziemniaczaną, ocet i amoniak. Poniżej pełna instrukcja, jak krok po kroku go przygotować.

sposób na okna bez smug, fot. freepik

sposób na okna bez smug, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Przepis na domowy środek do mycia okien

Butelkę napełnij do połowy wodą. Potem wsyp 1 łyżkę mąki ziemniaczanej, a następnie wszystko wymieszaj do rozpuszczenia skrobi. Teraz dodaj 1 łyżkę octu (7%) i 1 łyżkę amoniaku, po czym znów dokładnie wymieszaj. Na koniec miksturę przelej do pojemnika ze spryskiwaczem. Gotowego roztworu możesz używać do mycia szyb, luster i wszelkich szklanych powierzchni w domu (np., stołu z przeszklonym blatem itp.). Po zastosowaniu zauważysz, że smugi na oknach nie będą się pojawiały, a wszystkie szyby będą nieskazitelnie czyste.

 

Zobacz również: Czas przestawić okna na „tryb letni”. Wystarczy przekręcić ukrytą śrubę w ramie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować