×

Bazgroły świadczą o naszej osobowości. Potwierdzają to grafolodzy

Nasz umysł jest zawsze w trybie pracy, zwłaszcza gdy aktywnie ćwiczymy lub zdajemy trudny egzamin. Podczas wysiłku i pracy umysłowej, nasz organizm pompuje krew i utrzymuje stały puls naszego serca. Dlatego nasz mózg jest zawsze w ruchu i odsuwa jedne myśli, aby zrobić miejsca dla następnych. Ale co się dzieje z tymi teoretycznie „nieobecnymi” myślami? Jak to się dzieje, że nasz umysł odsuwa je na bok? Jeśli masz pod ręką długopis i kawałek papieru, zaczynasz rysować nieprzemyślane bazgroły. Myślisz, że te rysunki nic nie znaczą? Specjalnie przygotowaliśmy listę „bazgrołów”, które pomogą Wam odgadnąć skrywane emocje i odsuwane przez umysł myśli.

Jeśli jesteś ciekaw co Twoje bazgroły mogą oznaczać, weź kawałek papieru i zacznij rysować co tylko zechcesz! Następnie przeczytaj co to może oznaczać!

#1 Wizerunek ludzi

bazgroły - 1

Czy kiedykolwiek przyłapałaś się rysując takiego człowieczka? Ruth Rostron, znany grafolog, zrobiła research analizując bezmyślne bazgroły. Stwierdziła, że jeśli kiedyś narysowałaś ludzika to oznacza, że jesteś zdenerwowana lub jesteś w niekomfortowej sytuacji i pragniesz się z niej wyplątać. Stresujesz się swoimi codziennymi obowiązkami i czujesz się przez nie uwięziona. Może się również zdarzyć, że jesteś niestabilna emocjonalnie i starasz się jak izolować od innych osób.

#2 Oczy

bazgroły - 2

Bazgroły odzwierciedlające oczy reprezentują naszą duszę lub sposób w jaki postrzegamy świat. Duże, otwarte oko oznacza, że jesteś osobą towarzyską i odważną. Przerażone oko wskazuje na strach, szczególnie ze względu na bycie obserwowanym lub przed osobami nieznajomymi. Z kolei zamknięte oczy sugerują chęć zamknięcia się w sobie i uniknięcia problemów, które spotykają Cię w codziennym życiu. Może to też oznaczać, że ignorujesz swoje pragnienia.

#3 Twój podpis

bazgroły - 3

Jeśli się podpisujesz może to oznaczać, że jesteś osobą egocentryczną, pewną siebie i dążącą do określonego celu. Osoby, które tworzą swój pełny podpis (imię i nazwisko) są pewne siebie, lecz są też postrzegane jako indywidualiści i osoby, które dążą do celu bez względu na wszystko.

#4 Zwierzęta

bazgroły - 4

Jeśli narysowałeś konkretne zwierzę, oznacza to że próbujesz je naśladować w codziennym życiu. Osoby, które np. rysują lwa mogą się do niego upodabniać. Uważają się za lepszych od innych. Ci, którzy rysują lisa są przebiegli, z kolei Ci którzy tworzą wizerunek wilka kierują się w swoim życiu złością.

# 5 Kwadraty, trójkąty, figury geometryczne

bazgroły - 5

Ludzie, którzy rysują figury geometryczne mają jasno zdefiniowane cele i wiedzą czego chcą w życiu. Jeśli należysz do grona takich osób, potrafisz dobrze planować i często świetnie zarządzasz. Ale mimo to jesteś nadmiernie ostrożna i czasem nieufna.

#6 Strzałki

bazgroły - 6

Strzałki wskazują, że zmierzasz w określonym kierunku. Zdecydowałaś, co chcesz robić w życiu i jesteś zaangażowana i gotowa do  ukończenia konkretnych rzeczy. Jeśli twoja strzała wskazuje w górę, oznacza to, że Twoje podejście do życia jest ukierunkowane na ludzi – jesteś ekstrawertykiem. Jeśli wskazuje prosto lub w dół –  jesteś introwertykiem lub jesteś skupiona na sobie. Twoje podejście do życia jest intuicyjne.

#7 Gwiazdki

bazgroły - 7

Jeśli zazwyczaj lubisz rysować gwiazdy jako bazgroły oznacza to, że jesteś duszą towarzystwa lub chcesz być w centrum uwagi. Gdy rysujesz dużo gwiazdek, które są od siebie oddalone może to oznaczać, że czujesz się samotnie, jesteś przygnębiona i chcesz się wydostać z niekomfortowej sytuacji.

#8 Kwiaty

bazgroły - 8

Bardzo często można spotkać, że ktoś rysuje kwiatki lub nawet całe ogrody! Może to oznaczać, że jesteś zadowolona ze naszego życia lub otoczenia, w którym się znajdujesz. Rysunki dużych kwiatów reprezentują dobre rzeczy, które mają wydarzyć się w przyszłości i jesteś gotowa na ich nadejście.

#9 Krzyże

bazgroły - 9

Krzyże często wskazują na negatywne uczucia, takie jak poczucie winy i smutek. Może być to wywoływane stresowymi sytuacjami, które Ci towarzyszą. Przez nie czujesz wstyd i porzucenie.

#10 Domek

bazgroły - 10

Symetryczne kształty często reprezentują miłość do porządków oraz nieodpartą chęć uporządkowania otaczających Cię rzeczy. Ludzie, którzy jako swoje bazgroły tworzą domki lub skrzynki, są dobrzy w obliczeniach i przodują w dziedzinach naukowych.

#11 Szachownica

bazgroły - 11

Szachownica lub szlaczki oznaczają trudności i problemy, które można rozwiązać dopiero z biegiem czasu. Jeśli stworzyłaś szachownicę może to oznaczać, że czujesz się zakłopotana lub nie możesz uwolnić się z jakieś sytuacji. Myślisz, że przyszłość jest niepewna i komplikowana.

#12 Spirala

bazgroły - 12

Spirale sugerują, że nie przejmujesz się tym, co Cię otacza oraz, że nie interesujesz się problemami, które są wokół Ciebie. W środku czujesz się szczęśliwa i gotowa rozwiązać wszystkie trudności, które bezpośrednio Cię dotyczą.

# 13 Kółka i okręgi

bazgroły - 13

Okrągłe kształty i kółka często oznaczają, że pragniesz mieć prawdziwego przyjaciela lub oddanego wspólnika, który się Tobą zaopiekuje i wysłucha Twoich problemów. Możliwe, że potrzebujesz pomocy lub kogoś kto będzie przy Tobie – spowodowane jest to depresją i tym, że chcesz, aby mieć kogoś kto pomoże Ci w rozwiązaniu problemów.

#14 Imię innej osoby

bazgroły - 14

Jeśli nie jest to spowodowane gorącym uczuciem, do osoby o danym imieniu, to może to oznaczać, że ktoś sprawia Ci problem z którym będziesz wkrótce musiała sobie poradzić.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij