×

Bazgroły świadczą o naszej osobowości. Potwierdzają to grafolodzy

Nasz umysł jest zawsze w trybie pracy, zwłaszcza gdy aktywnie ćwiczymy lub zdajemy trudny egzamin. Podczas wysiłku i pracy umysłowej, nasz organizm pompuje krew i utrzymuje stały puls naszego serca. Dlatego nasz mózg jest zawsze w ruchu i odsuwa jedne myśli, aby zrobić miejsca dla następnych. Ale co się dzieje z tymi teoretycznie „nieobecnymi” myślami? Jak to się dzieje, że nasz umysł odsuwa je na bok? Jeśli masz pod ręką długopis i kawałek papieru, zaczynasz rysować nieprzemyślane bazgroły. Myślisz, że te rysunki nic nie znaczą? Specjalnie przygotowaliśmy listę „bazgrołów”, które pomogą Wam odgadnąć skrywane emocje i odsuwane przez umysł myśli.

Jeśli jesteś ciekaw co Twoje bazgroły mogą oznaczać, weź kawałek papieru i zacznij rysować co tylko zechcesz! Następnie przeczytaj co to może oznaczać!

#1 Wizerunek ludzi

bazgroły - 1

Czy kiedykolwiek przyłapałaś się rysując takiego człowieczka? Ruth Rostron, znany grafolog, zrobiła research analizując bezmyślne bazgroły. Stwierdziła, że jeśli kiedyś narysowałaś ludzika to oznacza, że jesteś zdenerwowana lub jesteś w niekomfortowej sytuacji i pragniesz się z niej wyplątać. Stresujesz się swoimi codziennymi obowiązkami i czujesz się przez nie uwięziona. Może się również zdarzyć, że jesteś niestabilna emocjonalnie i starasz się jak izolować od innych osób.

#2 Oczy

bazgroły - 2

Bazgroły odzwierciedlające oczy reprezentują naszą duszę lub sposób w jaki postrzegamy świat. Duże, otwarte oko oznacza, że jesteś osobą towarzyską i odważną. Przerażone oko wskazuje na strach, szczególnie ze względu na bycie obserwowanym lub przed osobami nieznajomymi. Z kolei zamknięte oczy sugerują chęć zamknięcia się w sobie i uniknięcia problemów, które spotykają Cię w codziennym życiu. Może to też oznaczać, że ignorujesz swoje pragnienia.

Zobacz także: Odszukaj ukrytego kota!

#3 Twój podpis

bazgroły - 3

Jeśli się podpisujesz może to oznaczać, że jesteś osobą egocentryczną, pewną siebie i dążącą do określonego celu. Osoby, które tworzą swój pełny podpis (imię i nazwisko) są pewne siebie, lecz są też postrzegane jako indywidualiści i osoby, które dążą do celu bez względu na wszystko.

#4 Zwierzęta

bazgroły - 4

Jeśli narysowałeś konkretne zwierzę, oznacza to że próbujesz je naśladować w codziennym życiu. Osoby, które np. rysują lwa mogą się do niego upodabniać. Uważają się za lepszych od innych. Ci, którzy rysują lisa są przebiegli, z kolei Ci którzy tworzą wizerunek wilka kierują się w swoim życiu złością.

# 5 Kwadraty, trójkąty, figury geometryczne

bazgroły - 5

Ludzie, którzy rysują figury geometryczne mają jasno zdefiniowane cele i wiedzą czego chcą w życiu. Jeśli należysz do grona takich osób, potrafisz dobrze planować i często świetnie zarządzasz. Ale mimo to jesteś nadmiernie ostrożna i czasem nieufna.

#6 Strzałki

bazgroły - 6

Strzałki wskazują, że zmierzasz w określonym kierunku. Zdecydowałaś, co chcesz robić w życiu i jesteś zaangażowana i gotowa do  ukończenia konkretnych rzeczy. Jeśli twoja strzała wskazuje w górę, oznacza to, że Twoje podejście do życia jest ukierunkowane na ludzi – jesteś ekstrawertykiem. Jeśli wskazuje prosto lub w dół –  jesteś introwertykiem lub jesteś skupiona na sobie. Twoje podejście do życia jest intuicyjne.

#7 Gwiazdki

bazgroły - 7

Jeśli zazwyczaj lubisz rysować gwiazdy jako bazgroły oznacza to, że jesteś duszą towarzystwa lub chcesz być w centrum uwagi. Gdy rysujesz dużo gwiazdek, które są od siebie oddalone może to oznaczać, że czujesz się samotnie, jesteś przygnębiona i chcesz się wydostać z niekomfortowej sytuacji.

Zobacz także: Tylko najbardziej spostrzegawcze osoby wiedzą gdzie jest ukryta liczba

#8 Kwiaty

bazgroły - 8

Bardzo często można spotkać, że ktoś rysuje kwiatki lub nawet całe ogrody! Może to oznaczać, że jesteś zadowolona ze naszego życia lub otoczenia, w którym się znajdujesz. Rysunki dużych kwiatów reprezentują dobre rzeczy, które mają wydarzyć się w przyszłości i jesteś gotowa na ich nadejście.

#9 Krzyże

bazgroły - 9

Krzyże często wskazują na negatywne uczucia, takie jak poczucie winy i smutek. Może być to wywoływane stresowymi sytuacjami, które Ci towarzyszą. Przez nie czujesz wstyd i porzucenie.

#10 Domek

bazgroły - 10

Symetryczne kształty często reprezentują miłość do porządków oraz nieodpartą chęć uporządkowania otaczających Cię rzeczy. Ludzie, którzy jako swoje bazgroły tworzą domki lub skrzynki, są dobrzy w obliczeniach i przodują w dziedzinach naukowych.

#11 Szachownica

bazgroły - 11

Szachownica lub szlaczki oznaczają trudności i problemy, które można rozwiązać dopiero z biegiem czasu. Jeśli stworzyłaś szachownicę może to oznaczać, że czujesz się zakłopotana lub nie możesz uwolnić się z jakieś sytuacji. Myślisz, że przyszłość jest niepewna i komplikowana.

#12 Spirala

bazgroły - 12

Spirale sugerują, że nie przejmujesz się tym, co Cię otacza oraz, że nie interesujesz się problemami, które są wokół Ciebie. W środku czujesz się szczęśliwa i gotowa rozwiązać wszystkie trudności, które bezpośrednio Cię dotyczą.

# 13 Kółka i okręgi

bazgroły - 13

Okrągłe kształty i kółka często oznaczają, że pragniesz mieć prawdziwego przyjaciela lub oddanego wspólnika, który się Tobą zaopiekuje i wysłucha Twoich problemów. Możliwe, że potrzebujesz pomocy lub kogoś kto będzie przy Tobie – spowodowane jest to depresją i tym, że chcesz, aby mieć kogoś kto pomoże Ci w rozwiązaniu problemów.

#14 Imię innej osoby

bazgroły - 14

Jeśli nie jest to spowodowane gorącym uczuciem, do osoby o danym imieniu, to może to oznaczać, że ktoś sprawia Ci problem z którym będziesz wkrótce musiała sobie poradzić.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

6 powodów dlaczego dzieci powinny opuścić betonowe dżungle i zacząć wspinać się na drzewa

Jak się okazuje dzieci powinny jak najszybciej opuścić murowane cztery ściany i wyjść na łono natury. Drzewa mają na ich zdrowie zbawienny wpływ. Drzewa wygrywają z łąkami Brytyjscy naukowcy przeprowadzili szereg badań na grupie 3568 londyńskich uczniów w wieku 9-15 lat. Okazało się, że umysł dzieci, które częściej przebywały w otoczeniu drzew pracował efektywniej. Co […]

Z kształtu stóp i wielkości palców możesz sporo wyczytać. Zdradzają one Twoje cechy charakteru

O ludziach można dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko na podstawie tego jak się ubierają czy reagują na określone zdarzenia. Jak się okazuje, całkiem sporo można także wyczytać z kształtu stóp. Stopa jak otwarta księga Ludzka stopa zbudowana jest aż z 26 kości oraz 33 stawów. Jeśli weźmiemy pod uwagę długość palców, to możemy wyróżnić […]

21 zwyczajów kobiet, o których mężczyźni dowiedzieli się dopiero, gdy z nimi zamieszkali

Momentem przełomowym dla każdej pary jest podjęcie decyzji o wspólnym zamieszkaniu. Wówczas wielu mężczyzn dochodzi do wniosku, że bycie kobietą to dość skomplikowana i złożona sprawa. 😉 Przekonaj się co najbardziej zaskoczyło panów, po rozpoczęciu życia pod jednym dachem ze swoimi oblubienicami. 😉 Swoimi odkryciami podzielili się w Internecie. 1. Nie myją włosów pod prysznicem […]

11 cech świadczących o tym, że możesz być inteligentniejszy niż reszta osób z Twojego otoczenia

Są naukowcy, którzy zajmują się badaniem ludzkiej inteligencji. Starają się udowodnić, że pewne zachowania, okoliczności czy umiejętności powodują, iż jedna osoba ma wyższe IQ od innej. Oczywiście co jakiś czas ogłaszają światu swoje kolejne rewelacyjne teorie. Zapewne ziarno prawdy się w nich znajduje, ale raczej nie warto im wierzyć bezgranicznie. 😉 1. Perfekcjonizm Większość ludzi […]

11 rzeczy, których nie należy dawać w prezencie. Przynoszą nieszczęście!

W starych podręcznikach dotyczących zasad savoir-vivre można natknąć się na rozdziały dotyczące prezentów. Autorzy radzą co warto podarować drugiej osobie, a czego zdecydowanie nie kupować. Istnieje przekonanie, że niektóre prezenty mogą przynieść pecha. Ciężko stwierdzić ile w tym prawdy, ale wiele osób zachowała pradawną wiarę w przesądy i woli nie kusić losu. 1. Świeczki Te […]

Która z kobiet jest matką bawiącego się dziecka?

Czasami jest nam samym ciężko ocenić własną osobowość, lecz nie zgadzamy się z opiniami innych na swój temat. Najlepszym wyjściem jest rozwiązanie quizów osobowościowych, które mogą zdradzić nieco więcej na temat tego, kim jesteśmy. W tym teście można rozróżnić dwie wyjątkowe grupy ludzi. Sprawdź, do której z nich należysz! Spójrz na obrazek poniżej. Na środku […]