14 przykładów bezmyślnego zachowania turystów. Nie dbają o przyrodę ani o zabytki cywilizacji - Genialne
×
Wirtualna Polska

14 przykładów bezmyślnego zachowania turystów. Nie dbają o przyrodę ani o zabytki cywilizacji

Niestety istnieją ludzie, którzy wyjeżdżając na wakacje tracą zdolność myślenia. Priorytetem staje się dla nich zrobienie oszałamiających zdjęć, którymi będą mogli później pochwalić się znajomym. W tej pogoni za idealnym ujęciem cierpią zabytki oraz natura. Obejrzyj galerię i przekonaj się jak nieodpowiedzialni potrafią być turyści.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

1. Zwiedzający zapragnął zrobić sobie selfie z XVIII-wieczną rzeźbą przedstawiającą św. Michała. Niestety cofnął się nieco za daleko i posąg runął na podłogę. Wszystko działo się w muzeum w Lizbonie.

pomnik
pinterest

2. Turyści wypoczywający na południu Hiszpanii zauważyli małego delfina, który pływał samotnie. Oczywiście zapragnęli zrobić sobie z nim zdjęcie. Niestety zwierzę nie przeżyło na skutek stresu. Służby ratunkowe przybyły 15 minut później.

ludzie w wodzie
pinterest
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

3. Tak wyglądała plaża Margate (Wielka Brytania) po inwazji turystów. Jak widać nikt nie czuł się w obowiązku, aby zabrać wyprodukowane przez siebie śmieci.

śmieci na plaży
pinterest

4. W parku ekologicznym w prowincji Syczuan (Chiny), w czerwcu, zaczynają rozkwitać lotosy. Wówczas chińscy turyści wręcz włamują się na ogrodzony teren, aby zdobyć kwiaty. Sforsowanie siatki nie stanowi dla nich problemu.

ludzie w parku

5. 15-letni chłopiec z Chin wyrył własne imię na jednej z płaskorzeźb znajdujących się w świątyni Amona w Luksorze. Budowla liczy sobie ponad 3 tysiące lat.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
płaskorzeźba
pinterest

6. Ta formacja skalna była wizytówką Oregonu (stan w USA). Dostęp do niej został ograniczony, gdyż konstrukcja zaczynała tracić swoją stabilność. Nie zraziło to grupy turystów, którzy sforsowali ogrodzenie i doprowadzili do rozpadnięcia się skały. Oczywiście wszystko podczas próby robienia zdjęć.

formacja skalna
pinterest

7. Para turystów podczas zwiedzania Parku Narodowego Yellowstone zauważyła cielę żubra, które odłączyło się od matki. Bez namysłu wprowadzili je do samochodu, żeby mogło się ogrzać. Po tym zdarzeniu mały żubr niestety musiał zostać uśpiony. Nie udało się go uratować.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
żubr
pinterest

8. Kolejny portugalski posąg, który padł ofiarą bezmyślności zwiedzającego. 24-letni mężczyzna wspiął się na piedestał, na którym stał pomnik króla Sebastiana I. Niestety rzeźba nie wytrzymała ciężaru turysty i runęła na ziemię. Liczyła sobie prawie 130 lat.

posąg
pinterest

9. Podczas nauki nurkowania w wodach nieopodal Bali, jeden z kursantów zniszczył koralowce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
koralowce
pinterest

10. Bambusowy gaj w Kioto (Japonia) jest regularnie dewastowany. Turyści, dla zabawy, niszczą bambusy, które później muszą zostać wycięte.

bambusowy gaj
pinterest

11. W prefekturze Liangshan (Chiny) wiosną zaczynają kwitnąć azalie. Niestety turystom nie wystarczą już zdjęcia zrobione na ich tle. Niektórzy zrywają gałęzie, a inni używają ich do rozpalenia ogniska.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
spalone drzewo
pinterest

12. Gorące źródła znajdujące się w Parku Narodowym Yellowstone (USA) zmieniły kolor z niebieskiego na zielono-żółty. Wszystko przez to, że turyści zaczęli wrzucać do wody monety oraz kamienie. Ponoć miało to zagwarantować im szczęście w życiu…

gorące źródła
pinterest

13. Dwóch turystów pochodzących z Indonezji zniszczyło 15 rzeźb znajdujących się w Muzeum La Venta w Meksyku. Para oblała je olejem. Dzieła powstały około 1000 r.p.n.e.

rzeźba
pinterest

14. W Kostaryce znajduje się rezerwat przyrody, gdzie przybywają żółwie, aby złożyć jaja. Niestety turyści zawsze zjawiają się jako pierwsi, a nieszczęsne zwierzęta nie są w stanie, w takich warunkach, dotrzeć do swoich gniazd. Niektórzy ludzie sadzają nawet swoje dzieci na ich grzbietach.

plaża
pinterest

Spotkałeś się kiedyś z podobnym przykładem dewastacji zabytków bądź niszczenia przyrody?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować