×
Wirtualna Polska

8 produktów kosmetycznych, na które niepotrzebnie wydajesz pieniądze. Producenci nas naciagają

Według badań przeciętna kobieta używa codziennie około 16 produktów kosmetycznych. Nie ma co się dziwić, gdy na rynku czyhają na nas coraz to nowsze i „lepsze” produkty. Jednak czy faktycznie potrzebujemy aż tylu cieni do powiek, balsamów czy peelingów?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele kosmetyków w rzeczywistości nie zasługuje na to, aby zajmować miejsce w Twojej kosmetyczce! Sprawdź, które produkty mogą mieć zły wpływ na Twoją skórę i z których być może lepiej zrezygnować.

#1 Mgiełki do twarzy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mgiełki do twarzy mają nawilżać skórę, ale wbrew pozorom nie jest to tak proste jak myślisz. Sucha skóra potrzebuje nie tylko wilgoci, ale także składników, które przez długi czas utrzymają skórę nawilżoną. Bez nich zastosowana mgiełka szybko wyparuje i nie pozostawi żadnego widocznego efektu. Większość takich produktów nie zawiera nic poza wodą, pachnącą perfumą i barwnika nadającego ładny kolor, a te z kolei mogą wywołać reakcję alergiczną. Jeśli chcesz zdecydować się na nawilżenie twarzy mgiełką, wybierz takie które zawierają glicerynę, glikol propylenowy, kwas hialuronowy i ekstrakt z aloesu.

#2 Narzędzia do usuwania zaskórników

Jeśli nie wiesz jak używać takich narzędzi, możesz wyrządzić sobie więcej szkód niż pożytku. Jeśli chcesz usunąć pryszcze czy zaskórniki a nie masz pojęcia jak to zrobić, lepiej umów się na zabieg do kosmetyczki. Pamiętaj, że podczas domowych sposobów oczyszczania twarzy zawsze należy wysterylizować narzędzia i dokładnie umyć ręce!

#3 Olej kokosowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

pixabay.com

W ciągu ostatnich kilku lat olej kokosowy stał się jednym z najpopularniejszych naturalnych produktów kosmetycznych. Jest on często używany zamiast kremów nawilżających lub jako środek do czyszczenia skóry. Jednak olej kokosowy nie jest zalecany do każdego typu skóry, ponieważ może on zatykać pory i powodować trądzik. Jeśli masz tłustą cerę, lepiej zrezygnować z wychwalanego oleju kokosowego.

#4 Kremy antycellulitowe

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niezależnie od tego, co obiecują Ci producenci i co przeczytasz na opakowaniu – kremy antycellulitowe nie są skuteczne, jedynie mogą Ci pomóc w lekkim zniwelowaniu widoczności „pomarańczowej skórki”. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest picie dużej ilości wody oraz wykonywanie ćwiczeń ujędrniającymi. Pamiętaj także, że pojawienie się cellulitu nie zależy od utraty lub przybrania na wadze, lecz wiąże się z hormonami i genami.

#5 Kremy na rozstępy

Niestety, te produkty również są bezużyteczne. Jedyne co robią to nawilżają skórę, dzięki czemu wygląda ona trochę lepiej. Faktycznie, niektórzy ludzie zauważają, że rozstępy są mniej widoczne po użyciu pewnego kosmetyku, jednak w celu przygaszenia ich widoczności wystarczy że użyjesz krem nawilżający lub olejek – efekt będzie podobny.

#6 Peelingi do ust

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pixabay.com

pixabay.com

Peelingi do ust to zwykle balsamy z drobinkami, które często mają zawyżoną cenę. Wargi są bardzo delikatne więc jeśli masz wrażliwą skórę, peelingi mogą tylko ją uszkodzić. W takich przypadkach lepiej używać nawilżających balsamów.

#7 Produkty na rozdwojone końcówki włosów

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto kolejny produkt, na który szkoda wydawać pieniądze. Większość takich kosmetyków tylko chwilowo łączy końce i tworzy iluzję zdrowych włosów. Jednak nie ma żadnego sposobu, aby twoje włosy były zdrowe, bez ich obcięcia. Dlatego pamiętaj, że aby włosy wyglądały zdrowo należy je podcinać – wystarczy nawet 2-3 cm!

#8 Lusterko powiększające

Takie lusterko może uprościć sporo czynności związanych z pielęgnacją skóry, jednak dokładnie pokazuje Ci wszystkie niedoskonałości, co może prowadzić do zbyt częstego „ruszania” swojej skóry. Widząc wszystkie rozszerzone pory czy najmniejsze krosteczki, zechcesz je wyciskać i usunąć, ale musisz pamiętać że im mniej dotykasz swoją twarz tym lepiej. Najlepiej używaj zwykłego lustra – umieść je w dobrze oświetlonym miejscu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować