Dlaczego warto kupować białe ręczniki? Hotele stosują się do tych rad - Genialne
×
Wirtualna Polska

Dlaczego warto kupować białe ręczniki? Hotele stosują się do tych rad

Czy kiedyś pomyślałaś, na tym aby umieścić tylko białe ręczniki w swojej łazience? Większość z nas woli mieć swoim mieszkaniu mięciutkie ręczniki w kolorach pasujących do wnętrza. Białe ręczniki kojarzą się przeważnie z pobytem w hotelach, bo to w tych miejscach można spotkać się z nimi najczęściej. Nadają one klasy i nieco przytulności, ale warto umieścić je w swojej łazience jeszcze z kilku innych powodów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Amerykańska prezenterka telewizyjna, Erin Napier, dowiedziała się od swojej teściowej, że w domu zawsze powinno się mieć TYLKO białe ręczniki

białe ręczniki
Freepik.com

Kobieta usłyszała od teściowej, że białe ręczniki bez problemu można prać i wybielać, nie martwiąc się przy tym o płowienie ich barwy. Każdy z nas wie, że często po wielokrotnym praniu ręczniki tracą swój pierwotny kolor. Drugim ważnym czynnikiem dlaczego warto zainwestować w białe ręczniki dobrej jakości jest pleśń, a właściwie sposób z zaradzeniem sobie z pleśnią.

Pleśń może zebrać się w wilgotnych ręcznikach, lecz wypranie ich z wybielaczem nie tylko zdezynfekuje materiał, ale także zabije nieprzyjemny zapach pleśni i utrzyma kolor. Przy wyborze białych ręczników nie musisz się martwić, że pierwotna barwa ręcznika zostanie uszkodzona.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Białe ręczniki – jak zwalczyć żółte przebarwienia?

białe ręczniki 2
freepik.com

W tym celu możesz użyć odrobin wybielacza lub zdecydować się na dodanie 1/2 szklanki białego octu do szufladki na płyn do płukania. Wybielacze są pełne chemicznych substancji, które mogą powodować problemy skórne, dlatego wiele osób z wrażliwą skórą decyduje się na pranie białych ręczników w białym occie.

Możesz również użyć wybielacza bezchlorowego, który pozwoli Ci osiągnąć ten sam poziom czystości. Pamiętaj jednak, że nie należy używać za dużej ilości wybielacza, ponieważ z czasem wyniszczy on włókna ręczników, dlatego nie musisz dodawać go do każdego prania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
białe ręczniki - biały ocet
pixabay.com

Pamiętaj także, aby prać ręczniki oddzielnie od reszty ubrań i innych przedmiotów. Eksperci od pralni zalecają pranie ręczników w zimnej lub letniej wodzie i delikatne wirowanie – najlepiej jednak pozwolić ręcznikom wyschnąć na słońcu. Unikaj też środków zmiękczających, które mogą tworzyć powłokę na ręcznikach, wpływając na ich puszystość i zdolność wchłaniania.Im lepsza jest dbałość o ręczniki, tym dłużej będą one odporne na plamy, ścieranie i prania.

Co myślisz o posiadaniu białych ręczników w łazience? Zgadzasz się z radą teściowej prezenterki? Wolisz mieć białe ręczniki tak jak w hotelach czy pozostaniesz przy kolorowych? Daj nam znać w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować