×

Kobieta zamieniła pień po 110-letnim drzewie w darmową bibliotekę. Jej sąsiedzi byli zachwyceni

Mimo tego, że żyjemy w świecie, w którym możliwy jest szybki dostęp do wiedzy, a informacje możemy znaleźć poprzez kliknięcie jednego przycisku, to wciąż czytanie fizycznych książek ma w sobie pewną magiczną moc. Dzięki czytaniu książek przenosimy się w fikcyjny świat, uczymy się krytycznego myślenia czy empatii.

Nic więc dziwnego, że miłośnicy książek bronią ich i chcą poprawić jakość czytelnictwa. W Stanach pewna organizacja „Little Free Library” postanowiła, że zainspiruje innych do czytania, poprzez umieszczanie darmowych książek w ciekawych lokalizacjach – do tej pory udało się stworzyć blisko 75 tysięcy „bibliotek” w 88 krajach!

Jedna z najfajniejszych placówek została stworzona przez Sharalee Armitage Howard, artystkę, która zdecydowała się, że książki warto umieścić w pniu 110 – letniego drzewa!

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Pień starego drzewa miał zostać wykopany i zniszczony, dlatego Sharalee wiedziała, że trzeba szybko działać, zwłaszcza że taki pień stałby się idealnym miejscem na nową bibliotekę dla darmowych książek!

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Kobieta stworzyła szkic projektu, a wkrótce pień został zwieńczony dachem oraz ozdobiony przytulnym oświetleniem, które sprawiło, że całe drzewo wygląda jakby zostało wyciągnięte z baśni

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Do punktu wymiany książek prowadzą duże, kamienne stopnie

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Oprócz takich dodatków, w drzewie wstawiono drzwi oraz powieszono drewniane ozdoby przypominające najbardziej znane powieści

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Detal dekoracyjny w kształcie miniaturowych książek

Sharalee Armitage Howard/Facebook

W środku znajduje się wiele ciekawych pozycji książkowych, a pobliscy mieszkańcy często odwiedzają drzewo, aby pożyczyć jakąś książkę lub zostawić tę już przeczytaną

Sharalee Armitage Howard/Facebook

Biblioteka nocą

drzewo
Sharalee Armitage Howard/Facebook

Często czytasz książki? Jak Ci się podoba taka inicjatywa?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij