×

Dyrektorka biblioteki zainwestowała w stanowiska pracy dla rodziców i zabaw dla dzieci. Nowa era opieki nad maluchami

Pandemia koronowirusa sprawiła, że przestawiliśmy się na inne tryby funkcjonowania i wiele osób zaczęło pracować zdalnie.

meble
tmcfurniture/instagram

Pomoc dla rodziców

Kiedy zakażenia przybierały na sile, wiele instytucji było zamkniętych. Dotyczyło to także przedszkoli oraz żłobków. Barbara Weedman – dyrektorka biblioteki miejskiej w Richmond (USA) – postanowiła pomóc rodzicom z małymi dziećmi. Wielu z nich nie było z stanie korzystać z zasobów czytelni oraz biblioteki, gdyż zwyczajnie nie mieli z kim zostawić swoich pociech. A żadna placówka nie była przystosowana do przyjęcia mam lub ojców z ich maluchami.

meble
tmcfurniture/instagram

Biurka połączone z kojcami dla dzieci

Barbara Weedman wyszła naprzeciw rosnącym potrzebom i trochę zmodernizowała swoją bibliotekę. Zniosła obowiązek ciszy oraz zainwestowała w nowatorskie meble. Nabyła tzw. stacje pracy. To biurka połączone z kojcami, gdzie dzieci mogą spokojnie się bawić. Sprzęt został wykonany bezpłatnie przez firmę TMC Furniture z Michigan, której bardzo spodobał się cały projekt.

meble
tmcfurniture/instagram

Komfort pracy i dziecko na oku

Stacje mają miejsce na podłączenie komputera i zapewniają sporo prywatności rodzicowi oraz jego maluchowi. To doskonałe rozwiązanie dla mam czy ojców, którzy nie są w stanie wykonywać zobowiązań zawodowych bezpośrednio ze swoich domów.

meble
tmcfurniture/instagram

Wyjątkowe miejsca do pracy i zabawy wzbudziły duże zainteresowanie również innych bibliotek w USA. Do swoich placówek zakupiły je także niektóre japońskie miasta.

Jak radziłeś sobie z opieką nad dzieckiem podczas pandemii? 

Źródła: dobrewiadomosci.net.pl

Może Cię zainteresować

zamknij