Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyć

Wielu Polaków często kłóci się, który z tych dwóch sklepów jest lepszy czy tańszy. Oczywiście, kwestia jakości produktów oraz marki danego produktu, jest odrębną sprawą i w tym artykule nie chcę zwracać na to Twojej uwagi. Nie od dziś wiadomo, że każdy chciałby jak najwięcej zaoszczędzić. Wiadomo, czasami różnica 20 groszy nie jest piorunująca, jednak przy większych (lub dłuższych) zakupach może okazać się, że te kilka produktów z Twojego koszyka kosztują 50 złotych. I nagle pojawia się pytanie „Skąd taka cena?” W takich sytuacjach lubię sobie powtórzyć znane przysłowie „Grosz do gorsza, a….”

Porównaliśmy kilka produktów

Chleb

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

W tym sklepie za pszenno-żytni chleb krojony na zakwasie wyprodukowanym przez „Piekarnię dla Ciebie”, który waży 500 g należy zapłacić 1,59 zł za jedną sztukę produktu.

Lidl

Tutaj jeśli zdecydujemy się na zakup krojonego chleba (również pszenno-żytniego) z „Castello” o takiej samej wadze jak u konkurencji, trzeba zapłacić 2,79 zł za jeden bochenek.

Kawa

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Kawa rozpuszczalna o nazwie „O Poranku”, która waży 300 g, kosztuje 9,99 zł.

Lidl

Za kawę „Red Classic Bellarom”, ważącą 200 g należy zapłacić 12,99 zł.

Herbata czarna

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Herbata z firmy „Assuan”, która waży 150 g i ma 100 torebek kosztuje 1,89 zł za opakowanie.

Lidl

Herbata marki „Lord Nelson” o wadze 150 g i liczbie 75 torebek, kosztuje 5,39 zł.

Mleko

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Za 1 litr mleka z zawartością tłuszczu 3,2% z „Mlecznej Doliny” należy zapłacić 2,09 zł.

Lidl

Mleko z taką samą zawartością tłuszczu oraz o takiej samej masie, wyprodukowane przez „Okręgową Spółdzielnie Mleczarską w Łowiczu”, również kosztuje 2,09 zł.

Jajka

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Polskie jajka klasy A o rozmiarze M „Moja Kurka”, które wyprodukowane są przez „Jantex Polska Sp.z o.o” kosztują 3,79 zł. W opakowaniu jest 10 sztuk.

Lidl

Za 10 świeżych jaj takiej samej klasy i rozmiaru wyprodukowanych przez „Ovotek Sp. z o.o” także kosztują 3,79 zł.

Margaryna

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Wyprodukowana przez „ZT Kruszwica S.A”, ważąca 500 g kosztuje 2,19 zł.

Lidl

Margaryna „Promienna Rodzinna” ważąca 1 kg należy zapłacić 2,45 zł.

Ryż

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Ryż biały długoziarnisty „Supreme”, ważący 1 kg kosztuje 2,89 zł za opakowanie.

Lidl

Ryż biały długoziarnisty „Kuchnia Lidla.pl”, który również waży 1 kg, kosztuje 2,89 zł za opakowanie.

Pierś z kurczaka

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Filet z piersi kurczaka o nazwie „Kraina Mięs” zazwyczaj kosztuje w granicy 15,89 zł za 1 kg.

Lidl

Filet z piersi kurczaka o nazwie „Rzeźnik”, ważący 500g kosztuje około 7,95 zł.

Woda

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Woda mineralna niegazowana „Polaris” o objętości 1,5 l, kosztuje 0,99 zł za butelkę.

Lidl

Woda mineralna niegazowana „Saguaro” o takiej samej masie, również kosztuje 0,99 zł za butelkę.

Herbatniki maślane

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Te o nazwie „Bonitki”, które ważą 250 g i zawierają 12% masła kosztują 3,29 zł za opakowanie.

Lidl

„Sondey” klasyczne herbatniki maślane o wadze 200 g i zawartości 13% masła, kosztują 2,69 zł za opakowanie.

Pomidory

Porównanie dwóch najbardziej znanych supermarketów. Wyniki mogą Was zaskoczyćUdostępnij

Biedronka

Pomidory sprowadzane z Holandii, Bułgarii, Ukrainy i Polski kosztują 5,99 zł za 1 kg.

Lidl

Pomidory wyprodukowane w Polsce także kosztują 5,99 zł za 1 kg.

WNIOSKI

1. Ceny porównanych produktów nieznacznie się różnią. W większości jednak są takie same, lecz zdarza się, że jedna firma ma mniejsze opakowania.
2. Produkty z Biedronki i Lidla mają różnych dostawców, zatem ich jakość może się różnić (co nie było sprawdzane w tym artykule).
3. Obydwa sklepy bardzo stosują ten sam trik, wyceniając swoje produkty nie na okrągłą kwotę, lecz bez kilku groszy (np. ceny piersi z kurczaka)
4. Oczywiście, każdy z nas ma swój ulubiony sklep i produkty, które w nim kupuje. Nasze gusta różnią się od siebie i z pewnością, i w jednym i drugim sklepie, znajdziemy coś dla siebie.
5. Każdy z klientów powinien kierować się jakością produktów. Wiadomo, że cena ogrywa dużą rolę, lecz czasami lepiej dopłacić kilka groszy i zakupić te sprawdzone.
6. Ceny zostały sprawdzone w sklepach w Rzeszowie i mogą różnić się od tych, które obowiązują w innych miastach.

 

Powyższy artykuł nie jest sponsorowany z żadnych wymienionych sklepów.