Aż 85% ludzi popełnia ten błąd ładując telefon. Niszczy to jego baterię!

Wiemy, że baterie naszych smartfonów nie są najlepsze, ponieważ trzymają zaledwie jeden dzień.

Jednak, jeśli głębiej się nad tym zastanowić, częściowo jest to nasza wina. Wielu z nas ma głęboko zakorzenione przekonanie, że ładowanie telefonu w małych partiach spowoduje trwałe uszkodzenie baterii. Powszechne jest wierzenie, że telefon powinno się ładować dopiero, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Litowo-jonowe baterie są bardzo wrażliwe

Smartphones

Wydłużone natężenie może znacznie skrócić ich żywotność. Jeśli chcesz, by twój telefon był w najlepszej kondycji i nie martwić się o baterię w ciągu dnia, musisz zmienić kilka rzeczy.

Zanim przejdziemy do prawidłowego ładowania telefonu, warto wyłączyć wszystkie funkcje, z których zazwyczaj nie korzystamy. Z reguły przyczyniają się do przyspieszonego rozładowania baterii, mimo iż uruchomione są w tle.

Odłącz telefon od zasilania, gdy bateria jest pełna

Battery extension

Przeładowywanie baterii na dłuższą metę jest złe. Po osiągnięciu 100% naładowania, telefon wciąż pobiera energię, potrzebną do ciągłego utrzymania baterii na tym poziomie. Akumulator wtedy pracuje znacznie ciężej, a to niszczy wewnętrzną chemię. Trochę jak ze sportem. Również bylibyście zmęczeni zbyt intensywnym treningiem.

Baterii wcale nie musisz ładować na 100%

iPhone

Warto skorzystać z tej rady, gdyż baterie znajdujące się w smartfonach wcale tego nie potrzebują. Wysoki poziom naładowania zmusza akumulator do cięższej pracy i szybciej go zużywa. Choć wydaje się to sprzeczne z intuicją, lepiej jest „doładowywać” telefon w ciągu dnia, niż przeładować baterię i zmuszać akumulator do ciągłej pracy.

Długie sesje ładowania sprawiają, że bateria telefonu się szybciej wyczerpuje. Krótszy czas ładowania zmusza baterię i akumulator do optymalizacji, dzięki czemu bateria jest w stanie wytrzymać znacznie dłużej.

Uważaj na ciepło

Recharging Danbo Power

Jak już wspominaliśmy, baterie litowo-jonowe, które znajdują się w telefonach są bardzo wrażliwe, w tym również na ciepło. Niektóre modele izolują je podczas ładowania, by utrzymać optymalną temperaturę telefonu. Jednak w wielu przypadkach przeładowany telefon nagrzewa się, gdyż akumulator działa na podwyższonych obrotach. Nie pozwól więc, by bateria się przegrzała.

Mamy nadzieję, że dzięki takiej wiedzy, Twój telefon posłuży Ci przez wiele miesięcy!

Źródło i fotografie: businessinsider.com