×

5 codziennych błędów, które popełniamy biorąc prysznic. Nawet nie zdajesz sobie z nich sprawy

Robimy to codziennie, ale niewiele osób wie, że podczas tej prostej czynności można popełnić wiele błędów. Mowa o braniu prysznica i złych nawykach z którymi powinniśmy skończyć jak najszybciej. Szczegóły znajdziesz poniżej.

#1 Zbyt wysoka temperatura wody

Gorąca kąpiel może prowadzić do przesuszenia i łuszczenia się skóry. Zmywa ona zbyt dużą ilość naturalnych olejów, pozostawiając ją bezbronną.

#2 Długi prysznic

Długie kąpiele, podobnie jak gorąca woda, wysuszają skórę, a co za tym idzie mogą stać się przyczyną wysypek i zmian skórnych. Nasz prysznic powinien trwać optymalnie ok. 10 minut.

#3 Mocno pieniące się kosmetyki i ich nadmierne stosowanie

Choć wiele osób uważa, że spora dawka kosmetyków i ogromna ilość piany jest korzystana dla naszego ciała, bardzo się mylą. Działając w ten sposób, bardzo często usuwamy ze skóry naturalne lipidy i wodę. Tym samym pozostawiamy ją bez ochrony i narażamy na przesuszenie.

#4 Stare i wilgotne gąbki

Mokre gąbki to idealne środowisko dla bakterii i pleśni. Powinniśmy wymieniać je co 4 tygodnie. Warto również pamiętać, że po każdym użyciu, gąbkę należy osuszyć.

#5 Zbyt energiczne używanie ręcznika

Najlepiej używać delikatnego i miękkiego ręcznika, pozostawiając ciało nieco wilgotne. Następnie warto użyć ulubionego balsamu, dzięki czemu skóra będzie gładka i zdrowa.

Przydatnymi trikami nie zapomnij podzielić się ze swoimi bliski, na pewno będą Ci za to wdzięczni.

Może Cię zainteresować