×

10 najczęściej popełnianych błędów podczas ładowania telefonu, które niszczą baterię

Ładując telefon zapewne nie zastanawiasz się długo nad tą czynnością. Zwyczajnie podpinasz kabel do prądu i tyle. W końcu to codzienna sprawa, do której nie warto przywiązywać wiele wagi. I tutaj cię zaskoczę. Ładowanie wpływa na wysokość rachunków, żywotność baterii oraz Twoje bezpieczeństwo.

Zapoznaj się z moimi wskazówkami, a zobaczysz różnicę nie tylko w stanie swojego portfela.

1. Nie ładuj akumulatora do 100%

bateria na 100%
www.freepik.com

Takie działanie skróci żywotność baterii. Ładując telefon utrzymuj ten proces w przedziale od 20% do 90%. Oczywiście raz na jakiś czas możesz wydłużyć cykl do 100%.

2. Nie pozostawiaj telefonu podpiętego do ładowarki na całą noc

ładowanie telefonu
www.freepik.com

Kiedy bateria osiągnie pełny stopień naładowania, zasilanie jest odcinane automatycznie. Jednak podczas każdego spadku (nawet 1%) ładowanie znowu jest uruchamiane. Telefon się nie przeciąży, ale podczas tego procesu wydzielane jest ciepło, które uszkadza akumulator.

3. Nie podłączaj ładowarki, kiedy poziom naładowania baterii przekracza 20%

poziom naładowania baterii
/www.freepik.com

Nieustanne ładowanie może sprawić, że bateria działa krócej niż powinna. Dlatego po ładowarkę sięgnij kiedy wskaźnik naładowania spadnie do 5%.

4. Nie zostawiaj nieużywanej ładowarki w gniazdku

ładowarka w gniazdku
genialne.pl

To chyba bardzo często popełniany błąd. Niestety też sama tak robiłam. Ładowarka na stałe podłączona do gniazdka ciągle pobiera prąd.

5. Nie doprowadzaj do całkowitego rozładowania akumulatora

ładowanie telefonu
www.freepik.com

Dzisiejsze telefony preferują zdecydowanie krótsze, ale częstsze cykle ładowania. Musisz pamiętać, aby nie rozładować baterii do zera, gdyż przy takim działaniu wydajność akumulatora spada.

6. Nie ładuj telefonu z założoną obudową

ładowanie telefonu w obudowie
genialne.pl

Podczas tej czynności we wnętrzu telefonu zatrzymuje się ciepło, które rozgrzewa baterię i pozostałe elementy. Dlatego na te kilkanaście minut uwolnij swój sprzęt z krępującej go obudowy. 😉

7. Nie korzystaj z telefonu podczas ładowania

używanie telefonu podczas ładowania
www.freepik.com

W tym przypadku twój telefon  pracuje ze zwiększoną mocą, gdyż musi wykonywać dwie czynności jednocześnie. Kiedy w trakcie ładowania musisz odebrać telefon, to na czas rozmowy odłącz go od ładowarki.

8. Nie ładuj telefonu za pomocą laptopa

ładowanie telefonu za pomocą laptopa
www.freepik.com

Ten proces trwa zdecydowanie dłużej. Jeśli w tym momencie będziesz jeszcze korzystał z telefonu, to zacznie się on rozładowywać. Wszystko dlatego, że laptop nie jest w stanie zapewnić tak dużej dawki prądu.

9. Nie używaj niefabrycznych ładowarek

spięcia na łączach
www.freepik.com

Zwróć uwagę na to, aby korzystać z markowej ładowarki, którą otrzymałeś wraz ze swoim telefonem. Zamienniki mogą prowadzić do uszkodzenia akumulatora.

10. Nie pobieraj nieznanych aplikacji

aplikacje
genialne.pl

Istnieją aplikacje, które mają wspierać oszczędzanie baterii i przedłużyć czas działania telefonu po naładowaniu. Jeśli zdecydujesz się taką zainstalować, to wybierz tę sprawdzoną i ocenioną przez innych użytkowników. W przeciwnym razie bateria może zostać przeciążona.

Jeśli chcesz, aby twój smartfon został z Tobą na dłużej wprowadź w życie powyższe porady.

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować