×

10 częstych błędów, które powodują szybsze popsucie telefonu. Każdy z nas je popełnia

To normalne, że z czasem wszystkie sprzęty elektroniczne się psują i przestają poprawnie funkcjonować, jednak każdy z nas popełnia błędy, które przyspieszają szybszą eksploatację sprzętu. Aby uniknąć usterek i zacinającego się telefonu, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Oto błędy popełniane podczas używania smartfonów, które każdy z nas popełnia!

#1 Niedbałe podłączanie kabla

błędy w używaniu telefonu

Czy zdarzyło Ci się kiedyś podłączyć kabel do telefonu w sposób niedbały i nieuważny? Nie raz nie zwracamy uwagi na wejście USB i z całej siły staramy się podpiąć kabel do ładowarki. Może Ci się wydawać, że taka drobna rzecz nic nie zmienia, jednak próby złego podłączenia ładowarki lub kabla skracają żywotność sprzętu.

#2 Instalowanie dziwnych aplikacji z nieznanych źródeł

Przy pobieraniu nowych aplikacji zawsze powinno czytać się regulamin, a jeśli tego nie robisz to przynajmniej sprawdzaj do jakich informacji dana aplikacja wymaga dostępu. Jeśli pobierasz program do obróbki zdjęć to normalne, że program będzie wymagał dostępu do multimediów i aparatu, jednak jeśli instalujesz aplikację dotyczącą tworzenia dokumentów, a wymaga ona dostępu do mikrofonu czy aparatu, to możesz domyśleć się, że coś tu jest nie tak.

#3 Brak aktualizowania systemu

Twój telefon co jakiś czas będzie informował Cię o najnowszych aktualizacjach – nie warto ignorować tych komunikatów. Poprzez nowsze oprogramowanie telefon będzie działał sprawniej. Pamiętaj jednak, żeby zawsze pobierać aktualizacje z wiarygodnych źródeł, inaczej może się okazać, że ktoś utworzy kopię twoich danych.

#4 Pozostawienie telefonu przy otwartym oknie lub blisko laptopa

Błędy popełniane podczas używania smartfonów 3

Pozostawienie telefonu w zimie przy otwartym oknie lub w lecie na rozgrzanym parapecie może spowodować wychłodzenie lub przegrzanie smartfona. Musisz również uważać jeśli kładziesz telefon blisko laptopa. Zmiana temperatury może źle wpłynąć na baterię i wydajność smartfona.

#5 Nie czyszczenie telefonu od środka

Obecnie wiele smartfonów jest tworzonych w taki sposób, aby nie wyciągać z niego baterii jednak mnóstwo osób wciąż korzysta ze starszych modeli telefonów. Nie należy unikać czyszczenia telefonu od wewnątrz – mnóstwo kurzu, małych kawałków śmieci i brudu z kieszeni, może dostać się do środka i zakłócić działanie urządzenia. Jeśli jednak nie radzisz sobie z wyczyszczeniem telefonu od środka, zwróć się do profesjonalisty.

#6 Wkładanie telefonu bez etui do torebki

Błędy popełniane podczas używania smartfonów 6

Etui czyli tzw. „case” na telefon, to nie tylko moda, ale także przydany gadżet któy chroni Twój telefon przed brudem i kurzem z wnętrza torebki oraz porysowaniem przez klucze i inne gadżety. Wszystko może spowodować przegrzanie urządzenia oraz jego niepoprawne działanie.

#7 Zastępowanie oryginalnej baterii, tanimi zamiennikami

Bateria telefonu to silnik i serce Twojego smartfona. Jeśli decydujesz się na naprawę zawsze zwracaj uwagę na to jakie części zostaną umieszczone w Twoim urządzeniu – jeśli nie jest to oryginalna część sprzętu, żywotność telefonu znacznie się skróci.

#8 Samodzielne czyszczenie telefonu

Nikt nie chce, aby ich telefony miały zakurzone wnętrze – to spowalnia działanie i powoduje przegrzanie urządzenia. Jednak przy czyszczeniu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy lub konwencjonalnych sposobów. Umieszczenie przypadkowych elementów w telefonie może zniszczyć jego łącza i skróci jego żywotność.

#9 Chowanie telefonu do tylnej kieszeni

Jest to dość wygodny sposób trzymania telefonu jednak podnosi on ryzyko jego kradzieży, a także zepsucia – na pewno nie raz zdarzyło Ci się usiąść z telefonem w tylnej kieszeni, kilka razy mogło się to skończyć dobrze, jednak za setnym ekran w końcu pęknie.

#10 Niezwracanie uwagi na podłączane słuchawki i ładowarki

Błędy popełniane podczas używania smartfonów 6

Każda ładowarka, a także słuchawki, mają nieco inną moc. Różnica może spowodować wyładowania, przegrzanie i zwarcie sprzętu. Z kolei połączając słuchawki należy pamiętać na delikatne włożenie wtyczki do gniazda. Zbyt gwałtowny ruch może zniszczyć gniazdo telefonu lub wtyczkę.

Zobacz także:

1) Jak zmienić Messengera na ciemny tryb? Zrobisz to w kilku prostych krokach

2) Jak szybko naładować telefon? 9 trików, które przyspieszą proces

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

IKEA wymyśliła urządzenie, które pozwala naładować telefon kładąc go po prostu na stole

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo obejdziemy się bez tradycyjnych ładowarek do naszych smartfonów. Wystarczy, że położymy je na blacie stołu, a one same zaczną się ładować. Wszystko dzięki urządzeniu IKEA Sjömärke. Czym jest IKEA Sjömärke? To niewielkie „pudełko”, które montuje się u dołu dowolnego blatu. Działa ono jako bezdotykowa ładowarka dla standardowych smartfonów […]

10 miejsc, w których nie powinno się trzymać telefonu

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę bez telefonu w dłoni. Liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie rośnie! Jesteśmy przywiązani do nich i nie wyobrażamy sobie (niestety), że mogłoby ich nie być w naszym życiu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla […]

Trik z telefonem, który może Ci uratować życie na drodze. Zimą jest wyjątkowo przydatny!

Dni coraz krótsze i mrok zapada prawie w środku dnia! Wieczory stają się coraz bardziej niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza dla naszych dzieci… W miastach oświetlenie ulic, dróg i często jeszcze przejść dla pieszych zostawia wiele do życzenia. Poznaj trik, który może uratować życie Twoje lub Twoich bliskich! Szkoda, że takich życiowych trików nie uczą w […]

Funkcje w telefonie, których mogłeś nie znać. Jest ich aż 8

Od kiedy na rynku pojawiły się smartfony, życie stało się łatwiejsze. Telefony mają wiele aplikacji, dzięki którym oszczędzamy czas i pieniądze. Są jednak funkcje, których prawdopodobnie jeszcze nie odkryłeś i o których nigdy nie słyszałeś. Zebrałam kilka interesujących ustawień telefonu, dzięki którym Twój smartfon będzie pracował wydajniej. #1 Zatrzymanie wyskakujących reklam Reklamy są denerwujące. Zwłaszcza […]

Taśma klejąca i kolorowe flamastry sprawią, że Twój telefon zyska nową, genialną funkcję

Jak często korzystasz z latarki w swoim telefonie? Podejrzewam, że zawsze szukając kluczy w torebce lub podczas nocnego spaceru, ta funkcja jest bardzo potrzebna. Ale czy wiesz, że zwykła latarka ze smartfona może stać się sprytnym narzędziem szpiegowskim? Wystarczy kawałek przeźroczystej taśmy klejącej oraz dwa flamastry, aby zamienić latarkę telefonu w latarkę na podczerwień! Zastanawiasz […]

Sekretne funkcje iPhone’a, o których nie miałeś pojęcia

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone’a, z pewnością nie raz twierdziłeś, że to nie tylko telefon, lecz urządzenie, które ułatwia i uprzyjemnia życie. Niektórzy uważają, nawet że ich iPhone zalicza się do grona ich przyjaciół. Smartfony pełnią funkcję budzika, odtwarzacza muzyki, urządzeń nawigujących, a do tego pozwalają Ci być w ciągłym kontakcie ze znajomymi na social […]