×
Wirtualna Polska

Błędy w garderobie męskiej

Moda zmienia się cały czas, ale pozostają pewne niezmienne zasady dobrego gustu. Ludzie zauważają nawet najmniejsze szczegóły w naszym wyglądzie, o których możemy nie zdawać sobie sprawy. Na przykład 52% kobiet twierdzi, że ocenia osobowość mężczyzny w zależności od butów, jakie ma na sobie. Buty to nie jedyne modne elementy ubioru, na które ludzie zwracają uwagę.
Oczywiście nie ma uniwersalnej zasady, jak „dobrze wyglądać”, ale istnieją pewne podstawowe wskazówki, które mogą sprawić, że mężczyźni będą wyglądać bardziej modnie i atrakcyjnie.
Zebraliśmy 10 podstawowych błędów w ubraniach, których mężczyźni powinni unikać chcąc wyglądać szykownie i z gustem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Nosisz formalne białe koszule bez marynarki


Wszystkie formalne koszule, zwłaszcza białe, są zaprojektowane do noszenia ze spodniami garniturowymi. Oznacza to, że jeśli chcesz wyglądać stylowo, nigdy nie powinieneś nosić takich koszul do dżinsów lub innych nieformalnych spodni. Jeśli szukasz bardziej swobodnego wyglądu, wybierz kolorowe koszule z ciaśniejszym krojem.

#2 Nie nosisz skarpet

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Buty plażowe i sandały to jedyne buty, które można nosić bez skarpetek. Twoje nogi pocą się w ciągu dnia i ocierają się w butach, tworząc nieprzyjemny zapach. Jeśli nie chcesz pokazywać górnej części skarpet, po prostu wybierz specjalne skarpety stopki. Zakryją twoje stopy, ale nie kostki, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć modny wygląd „boso” bez żadnych pęcherzy i zapachu przepoconych stóp.

#3 Twoja koszula ma niewłaściwą długość


Koszula codzienna może być świetną opcją na każdą okazję, ale wielu mężczyzn wybiera koszule wieczorowe, które niestety są za długie. Koszule te są zaprojektowane tak, aby można je było schować (dlatego są tak długie). Więc jeśli chcesz zachować swój mniej formalny wygląd, wybierz krótsze koszule. Główną zasadą jest to, że koszula nie powinna zbyt daleko przechodzić poza nadgarstek lub poniżej kieszeni spodni.

#4 Wybierając krawat, nie bierzesz pod uwagę swojego typu sylwetki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Powszechnie uważa się, że dobry krawat nie powinien być szerszy niż około 9,5 cm ani schodzić poniżej klamry paska. Jednak wybierając krawat, należy zwrócić uwagę na typ ciała i ubrania, które zamierzasz z nim nosić.
Na przykład wielu szczupłych mężczyzn wybiera krawaty, które są zbyt szerokie dla ich budowy ciała. W rezultacie cały ich strój zaczyna wyglądać trochę niechlujnie, ponieważ wybrali ten niewłaściwy. Upewnij się więc, że Twój krawat nie tylko spełnia wszystkie formalne kryteria, ale także dobrze na Tobie wygląda.

#5 Rozpinasz zbyt wiele guzików koszuli


Chociaż zapięcie wszystkich guzików na koszuli nie zawsze wydaje się dobrą opcją (z wyjątkiem sytuacji, w których praca wymaga ścisłego ubioru), pokazanie zbyt dużej ciała również nie pomoże.
W większości przypadków wystarczy odpiąć 1 lub 2 guziki pod szyją, aby uzyskać bardziej elegancki i zrelaksowany wygląd. Jeśli bierzesz udział w nieformalnym wydarzeniu, takim jak grill, możesz również rozpiąć 2 dolne guziki u dołu koszuli. Pamiętaj, że pokazanie dużej części klatki piersiowej jest odpowiednie tylko na plaży!

#6 Przesadzasz z dodatkami

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wielu mężczyzn chce połączyć wszystkie akcesoria, które mają, w jednym stroju. Może to oznaczać jednoczesne noszenie bransolet, zegarka, czapki, krawata, paska i szpilki na kołnierzu.
Pamiętaj, że dobre wyczucie stylu polega na możliwości płynnego łączenia wszystkich drobnych detali z wyglądem bez przeciążania go. Więc wybierz kilka dodatków, aby podkreślić swój wygląd i swoje mocne cechy.

#7 Zawsze wybierasz luźne dżinsy


Dobrze dopasowane dżinsy są jednym z najważniejszych elementów garderoby, ponieważ można je nosić prawie na każdą okazję. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać idealną parę dżinsów zgodnie z typem sylwetki. Na przykład, więksi faceci powinni wypróbować dżinsy z wysokim stanem, podczas gdy szczuplejsi mężczyźni mogą znaleźć regularne dżinsy, które są bardziej odpowiednie do ich ciała.

#8 Twój podkoszulek jest widoczny

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Głównym powodem noszenia podkoszulka jest ochrona koszuli przed plamami i potem. Ten element ubrania jest uważany za bieliznę i zgodnie z zasadami etykiety lepiej nie pokazywać jej! Poza tym zrujnuje twój wygląd, tworząc dodatkowe poziome linie i zniekształcając proporcje ciała. Jeśli kolor koszulki różni się od koloru skóry, może również rozpraszać uwagę i mieć negatywny wpływ na twój wygląd.

#9 Zapinasz niewłaściwe guziki w marynarce

<a href=freepik.com / a href=”https://www.instagram.com/p/Bw6wa2LFPco/”>instagram.com">

freepik.com / a href=”https://www.instagram.com/p/Bw6wa2LFPco/”>instagram.com


Zasady zapinania marynarki są dość proste. Jeśli masz na sobie marynarkę z 1 guzikiem, zostaw ją całkowicie rozpiętą, gdy siedzisz, ale zapnij ją, gdy stoisz. W marynarce z 2 guzikami zapinaj tylko górny guzik. W marynarce z 3 guzikami powinieneś przestrzegać zasady „czasami, zawsze, nigdy”. Innymi słowy, zawsze zapinaj środkowy guzik, gdy stoisz i górny guzik czasami, jeśli masz na to ochotę. Natomiast ostatniego guzika nigdy nie zapinasz.

#10 Wybierasz ubrania kiepskiej jakości

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny, by wyglądać elegancko, wybierz naturalne włókna, takie jak bawełna zamiast poliestru. Włókna syntetyczne zwykle tracą swój kształt po kilku praniach i dość łatwo się rozciągają. Poza tym niektóre ubrania poliestrowe mogą być zbyt lśniące, przez co wyglądają kiczowato.
Naturalne materiały pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu nie pocisz się tak dużo, szczególnie latem, a twoje ubrania będą wyglądać świeżo i czysto nawet pod koniec długiego dnia.

Czy znasz jakieś inne modne sztuczki, które mogą pomóc mężczyznom poprawić wygląd? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: brightside.me